Viņš piebilda, ka Rīgas brīvosta jau vairākus gadus sevi pozicionē kā inovatīvu tehnoloģiju kompāniju “smilšu kasti”, kurā var veidot dažādas sadarbības sinerģijas.
“Mēs esam apmierināti par sadarbību ar “PurOceans”, un viņu veiktā testa rezultāti bija nozīmīgi. Šajā gadījumā Rīgas brīvosta piedāvāja nepieciešamo atbalstu tehnoloģijas uzstādīšanai, savukārt “PurOceans” no savas puses nodrošināja pašu tehnoloģiju, zināšanas un apkalpošanu.
Kā nākamo soli mēs plānojam tikšanos, kurā pārskatīsim rezultātus un apspriedīsim turpmāko sadarbību, kurai mums arī ir jārod finansiāls atbalsts,” uzsvēra Zeps.
Turklāt “PurOceans” strādā arī pie tā,
lai uzlaboto ierīces prototipu līdz 2022. gada martam ražotu Latvijā un lai tas darbotos ar saules enerģiju.
Pusotra līdz divu gadu laikā uzņēmēji plāno uzbūvēt automatizētu tehnoloģijas versiju, ko iznomās vai pārdos lielo akvatoriju īpašniekiem un apsaimniekotājiem nepārtrauktai tīrīšanai un uzturēšanai. Tas ļautu paātrināt ūdenstilpju tīrīšanu visā pasaulē.
Arī LIAA Tehnoloģiju direktore Lauma Muižniece uzsver, ka pašlaik aktuālās jomas pasaulē ir veselība un klimats. “Jau šā gada aprīlī LIAA organizētajā Baltijas lielākajā pasākumā zinātņietilpīgo jaunuzņēmumu jomā “Deep Tech Atelier” redzējām iestrādes tieši šajā virzienā, tāpat arī daļu konferences veltījām tā dēvētajam “MedTech”.
Savukārt nākamgad plānojam aktualizēt klimata tēmu, jo arī Eiropas Savienības fondu līdzekļi tiek veltīti inovācijām šajā jomā,” teica Muižniece.
Muižniece uzsvēra, ka “Deep Tech Atelier” ir tikai neliela daļa no zinātnē bāzēto uzņēmumu ekosistēmas atbalsta rīkiem Latvijā. Plaša informācija un iespēja pieteikties dažādām atbalsta programmām ir arī LIAA tīmekļa vietnē.