Cilindra skulptūra glabā vairāk nekā 250 gadus senu gaisu, iegūtu no Antarktīdas ledājiem, vēl no industriālās revolūcijas pirmsākumiem, atspoguļojot tālaika metāna un ogļskābās gāzes emisiju līmeņus. Revolucionārs brīdis planētas “gaisa vēsturē”.
Izstādes mākslinieks, objekta līdzautors ir Veins Bainits, kurš ir uzņēmis iespaidīgus Antarktīdas fotoattēlus un šajā reizē skatītājiem rāda savu pēdējo piecu gadu kopdarbu ar Lielbritānijas zinātniekiem no “British Antartic Survey” (BAS). Paralēli izstādītajam objektam būs sagatavots īpašs skaņu efektu klāsts, radot ziemeļniecisku izstādes noskaņu.
Britu zinātnieku pārziņā ir Antarktīdas ledāju cilindru analīze, ieguve un uzglabāšana, lai veidotu gaisa kvalitāti raksturojošu arhīvu nākotnes paaudzēm.
1760. gadi iezīmē laiku, pēc kura ar jaudu “iegriežas” rūpniecības apvērsums – intensīva rūpniecība, ražošana, fabriku darbs, iedzīvotāju migrācija pa visu pasauli. Tas viss ir veicinājis tādas klimata pārmaiņas, kādas nākas piedzīvot šodienas cilvēkiem.
“Viss šis globālās sasilšanas jautājums šķiet tik visaptverošs un sarežģīts, ka šodienas cilvēkam tas var šķist kaut kas svešs, distancēts, pat apokalipsi vēstošs. Tādēļ cilvēkam ir vajadzīgs kaut kas taustāms, ko apskatīt, kaut kas, kas mazinātu šo lielo distanci,” par savu darbu stāsta mākslinieks Bainits.