Tāpat puansetijas nemīl caurvēju un straujas temperatūras svārstības. Tāpēc palodze, kuru no apakšas silda radiators, bet no augšas dzesē caur logu stikliem nākošais vēsums un vēdināšanas režīmā atvērts logs, šai puķei nederēs. Līna Spure iesaka puansetiju turēt tādā vietā, kur nav paredzamas straujas temperatūras svārstības. Piemēram, gaišā istabā to var droši likt uz galda, jo šim augam pietiks ar labu istabas apgaismojumu, tam nav jāatrodas tieši pie loga.
Vasarniece, kas ziemā uzzied atkal
Lai puansetija uzkrātu spēkus un ziemā atkal uzziedētu, pa vasaru tai ieteicams atpūsties dārzā, vēlams, pusēnainā vai ēnainā vietā, kur to var gan iestādīt, gan izlikt ar visu podiņu. Taču jāņem vērā, ka arī dārzā darbojas tas pats likums – augsnei visu laiku jābūt mitrai! Ārā šis augs nepārziemo, tāpēc tam jāļauj izziedēt telpās. Rudens mēnešus, kad puansetijai vajadzīga īsa diena un gara nakts, tā lieliski var pārlaist pagrabā, ja pa dienu tai var nodrošināt nepieciešamo gaismas devu.
Nav nozīmes, vai puansetija, kuru iegādājaties, audzēta Holandē, Vācijā, Dānijā vai tepat Latvijā. Tas ir svarīgi ziemcietēm, kuras, augušas vietējā klimatā, spēs labāk piemēroties tieši tādi apstākļiem, kādos audzētas; puansetijas tiek uzturētas un izziedinātas mākslīgi, tāpēc tām ir vienalga.
Puansetija jāmēslo tikai tad, kad tai nāk jauni dzinumi vai lapas. Derēs jebkurš universāls mēslojums ziedošiem augiem vai zaļajiem augiem. Tas jāatšķaida uz pusi vājākā koncentrācijā un jāmēslo ne biežāk kā reizi trijās vai četrās nedēļās. Ja augs sāk izstīdzēt, to var apgriezt. Piemērotākais laiks ir vēls pavasaris, kad to var saīsināt pat līdz 15 centimetriem, palīdzot tam augt kuplumā un atjaunoties.
Ziemassvētki. Priecājieties par krāšņajām puansetijām! Neaizmirstiet tās regulāri aplaistīt.
Valentīndiena. Puansetijai sāk parādīties jauni zariņi, to var apgriezt un formēt, pārstādīt, ja nepieciešams.
Vasarsvētki. Jūnijā puansetiju var apgriezt pat par trešo daļu, lai tā būtu kuplāka.
Jūlijā tai jāļauj izbaudīt vasaru – daudz gaismas, izvairoties no tiešiem saules stariem.
Miķeļdiena. Puansetijas diena jāsamazina uz 8 stundām; var arī nedaudz pazemināt temperatūru – līdz 14–16 grādiem, kā arī atturēties no mēslošanas.
1. decembrī puansetiju ceļ goda vietā un gaida, kad Ziemassvētku zvaigzne nolaidīsies tieši jūsu mājoklī!