Savukārt pareizi izvēlēts spilvens veic līdzīgu funkciju, atbalstot kaklu, kas ir mugurkaula turpinājums. Galvenie spilvena izvēles parametri ir augstums un cietība. Pirms spilvena iegādes ieteicams izvērtēt savus gulēšanas paradumus. Gulēšanai uz sāniem nepieciešams augsts un ciets spilvens, gulēšanai uz muguras – vidējas cietības un augstuma spilvens, bet gulēšanai uz vēdera labāk izvēlēties mīkstāku un zemāku spilvenu, lai kakls neizlocītos nedabiskos leņķos.
Arī izvēloties spilvena pildījumu, jāņem vērā gulētājam raksturīgie paradumi. Sintētiska pildījuma spilvenus būs vieglāk kopt, un tie īpaši piemēroti cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām. Savukārt dūnu spilveni būs mīkstāki un sniegs sajūtu, ka guļat mākonī.
Apgaismojums un temperatūra
Ļoti svarīgs un vienlaikus individuāli vērtējams faktors, kas var palīdzēt vai traucēt pilnvērtīga naktsmiera baudīšanu, ir apgaismojums guļamistabā. Vienam patīk gulēt pilnīgā tumsā, citam nakts dzīlēs vajag cerīgu gaismas staru, vēl kādam ir vienalga. Tomēr naktslampiņa pie gultas ar pieklusinātu gaismu palīdzēs pirms miega noskaņot ķermeni mieram. Iekārtojot mājokli, ieteicams netaupīt uz bieziem, gaismu aizturošiem aizkariem vai žalūzijām – tumšā telpā visi guļ labāk. Ciešākam miegam ieteicams iegādāties arī acu aizsegu, kas lieti noderēs gadījumos, ja dzīves ritmi ar partneri nesakrīt un otram gulētājam jāmostas citā laikā.
Miega kvalitāti ietekmē arī guļamistabas temperatūra, tomēr tas patiešām ir gaumes jautājums – ir cilvēki, kas var aizmigt tikai vēsumā, un ir tādi, kam vajag ieritināties siltumā. Mainoties klimatam, par arvien vērtīgāku aksesuāru kļūst mākslīgie klimata regulatori – ventilatori, kondicionieri un sildītāji. Ieteicams izvērtēt savas vēlmes un vajadzības, kā arī termoregulāciju mājoklī, un izvēlēties piemērotāko iekārtu, lai gaiss guļamistabā vienmēr būtu svaigs un vēlamajā temperatūrā. Visiem taču zināms arī teiciens “svaigā gaisā labāks miegs”!