"Tas ir jākontrolē. Tā nevar būt, ka strādā attālināti, bet ved bērnus uz dārziņu tikai tāpēc, ka ir neliels diskomforts pieskatīt bērnu mājās. Šis ir laiks, kad mums jātiek galā ar diskomfortiem, lai mēs pēc iespējas ātrāk tiktu ārā no krīzes. Mums visiem jāpacieš neērtības un aicinu būt atbildīgiem. Tikai tā varam tikt ārā no purva," norādīja Rancāns.
Vaicāts, kā kontrolēt vecākus, kuri strādā attālināti un turpina vest atvases uz dārziņu, Rancāns atbildēja, ka tādā gadījumā arī valdībai jādomā mehānisms, kā to pārbaudīt.
Rancāns gan uzskata, ka lielākā daļa vecāku ir godprātīgi, taču ir daļa, kuri neievēro valdības noteikto.
Komisijas sēdē atbildot uz Rancāna ierosinājumu par bērnudārzu kontroli, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomnieks Aino Salmiņš norādīja, ka arī LPS rīcībā ir Rancāna minētie signāli, taču tādu īstu kontroles instrumentu nav un "tā situācija balstās uz cilvēku godaprātu".
Savukārt Veselības ministra padomnieks Kaspars Bērziņš komisijas sēdē norādīja, ka saskaņā ar Veselības ministrijas uzstādījumu Covid-19 ierobežojumiem jābūt maksimāli stingriem, taču ar izņēmumiem sabiedrības funkcionēšanai.
"Mēs droši vien liksim OVG grupu (Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupu) no visiem aspektiem to izskatīt. Gan no epidemioloģiskā, gan no sabiedrības funkcionēšanas viedokļa," norādīja Bērziņš.
Kā ziņots, līdz ar stingrā Covid-19 ierobežojumu regulējuma jeb "lokdauna" stāšanos spēkā no 21.oktobra bērnudārzos darbojas dežūrgrupas, kā arī auklītes var turpināt sniegt bērnu uzraudzības pakalpojumu, ja bērna vecāki nevar strādāt attālināti un nevar nodrošināt bērna uzraudzību.
Tāpat bērnudārzi pieejami tiem vecākiem, kuri nevar strādāt attālināti un nevar nodrošināt bērna uzraudzību, tai skaitā starptautiskās izglītības programmas apguvi atbilstošā izglītojamo vecuma grupā.
Bērnudārzos ir atļauts apvienot vairākas vienas izglītības iestādes grupas, pēc iespējas nodrošinot apvienotās grupas bērnu sastāva nemainību.