Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tās interesēs pašlaik plašākus komentārus VP nesniedz.
Policija atkārtoti aicina personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Tāpat pašas personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem. Atkarībā no konkrētas situācijas, ja personas aktīvi sadarbojas, palīdz atklāt šādus smagus noziegumus, tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.
Tāpat VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.
Tikmēr Latvijas Radio šodien vēsta, ka pieaugot saslimstībai ar Covid-19 un ar šo infekciju saslimušo hospitalizācijas rādītājiem, arī Nacionālajā mikrobioloģijas references laboratorijā
nonāk arvien vairāk paraugu, kuri liek domāt, ka slimnīcā nonākušais vakcinētais pacients, iespējams, nopircis viltus sertifikātu.
Pašlaik Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija saņem aptuveni 10 aizdomīgus asins paraugus nedēļā. Aizdomīgie asins paraugi ir tādi, par kuriem radušās aizdomas, ka cilvēks ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, kurš nonācis slimnīcā, patiesībā varētu būt saņēmis šo sertifikātu viltus ceļā.
References laboratorijas vadītājs ārsts Sergejs Ņikišins Latvijas Radio skaidroja - šādu gadījumu kļūst vairāk, bet tas arī esot saprotams, jo lielāks kļūst arī hospitalizēto pacientu skaits.
Par aizdomīgu katru konkrēto gadījumu var uzskatīt pēc vairākām pazīmēm - gan pēc neesošām antivielām, gan pēc fakta, ka šķietami vakcinējies cilvēks vispār nonācis slimnīcā ar vidēju vai smagu Covid-19 saslimšanu.