Vairāk nekā 70% mūsu planētas klāj ūdens, lielākoties okeānu veidolā, un tikai neliela to daļa ir izpētīta. Sākot ar ģeoloģiskiem veidojumiem un dabas parādībām, līdz pat vēsturiskiem pieminekļiem - zinātnieki katru gadu atklāj pārsteidzošas lietas jūru un okeānu dzelmē.
Neskatoties uz ekstremālajiem apstākļiem, zemūdens arheologi, pētnieki un ūdenslīdēji nepārtraukti pēta dažādas neparastas vietas pat vairāku tūkstošu metru dziļumā. Protams, tas tiek veikts saskaņā ar starptautiskām regulām. 1982. gadā ANO izstrādāja starptautisku vienošanos - Jūras tiesību konvenciju, lai pārvaldītu okeānu, to resursu izmantošanu un cilvēces kopējo mantojumu.
Daudzi noslēpumi un dārgumi dus tumšajās okeāna dzīlēs, un tie vilina pētniekus ļauties izaicinājumam un doties atklāt nezināmo. Arī jaunajā “National Geographic” raidījuma “Nosusini okeānus” sezonā, apvienojot zemūdens izpēti ar inovācijām, izzināsim Arktikas reģionu un objektus, kas atrodas zem sniega un ledus kārtas. Spokaini vraki, kodolzemūdenes, kā arī citi atklājumi būs skatāmi no pirmdienas, 25. oktobra, plkst. 22.00!
Gaidot raidījumu, kanāls “National Geographic” iepazīstina ar jūru un okeānu dzīļu noslēpumiem.
Sirreālās zemūdens pilsētas
Iespējams, iedomājoties par Jamaiku, tā asociējas ar kapteini Džeku Sperovu un viņa slavenajiem piedzīvojumiem uz kuģa “Melnā pērle” filmā “Karību jūras pirāti”. Zināms, ka slavenākā pirātu apmešanās vieta šajā apgabalā reiz bija pilsēta Portrojāla - tirdzniecības centrs ar vairāk nekā 7000 iedzīvotājiem. Tajā atradās arī plaukstoša kuģu osta.