Minētajās pilnvarās tostarp tiktu paredzētas tiesības nosūtīt personu uz valsts apmaksātām Covid-19 laboratoriskajām analīzēm. Ja persona atteiktos veikt šādas analīzes vai laboratoriski neapstiprinātos vakcīnas iedarbības rezultātā radušos antivielu klātbūtne organismā, vakcinācijas sertifikāta darbība tiktu apturēta.
KNAB konceptuāli atbalsta Saeimas Juridiskajā komisijā iesniegtos grozījumus Krimināllikumā, kuros rosināts noteikt kriminālatbildību par viltota vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta iegādi, kā arī atbrīvot no kriminālatbildības personas, kas labprātīgi ziņojušas par viltota sertifikāta iegādi.
Tajā pašā laikā KNAB norāda, ka gan spēkā esošais regulējums, gan ierosinātās likuma izmaiņas piedāvātajā redakcijā neļauj tiesībaizsardzības un veselības nozares atbildīgajām institūcijām rīkoties proaktīvi un pietiekami efektīvi, ja radušās aizdomas par viltotu vakcinācijas pret Covid-19 faktu.
KNAB aicina personas, kas prettiesiskā ceļā ieguvušas vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu, labprātīgi vērsties Valsts policijā (VP).
Pirmdien jau ziņots, ka Valsts policijas (VP) izmeklētajos kriminālprocesos saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 figurē vismaz desmit medicīnas iestāžu darbinieki, liecina apkopotā VP informācija.
Aizvadītajā ceturtdienā VP priekšnieks Armands Ruks žurnālistiem apliecināja, ka saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 Valsts policijas lietvedībā ir gandrīz 20 kriminālprocesi. Policija kopš augusta publiski sabiedrību informējusi tikai par daļu no šiem procesiem, līdz ar to nav zināms, vai arī pārējās lietās figurē mediķi.
Apkopotā informācija par līdz šim publiski atklātajiem kriminālprocesiem liecina, ka šajās lietās kopš augusta kopumā aizturēti desmit medicīnas iestāžu darbinieki.