Šodien, 27. oktobrī, dzejniekam, rakstniekam un vienam no latviešu urbānās dzejas aizsācējiem Aleksandram Čakam (1901.—1950.) 120. jubileja! Tā kā Čaka daiļradē ir arī mīlas dzeja, dzejnieku mīlēja lasīt un citēt daudzi romantiķi. Kāds tad bija pats Aleksandrs Čaks kā personība, kā vīrietis? Kurai sievietei tika veltīts slavenākais mīlas dzejolis "Atzīšanās" (Miglā asaro logs...)?
Savā dzejā Aleksandrs Čaks bija skumjais romantiķis, huligāns un iekārtas dumpinieks, bet reālajā dzīvē viņš, kā izrādās, bijis kautrīgs, lēnīgi apdomīgs un pat teicami pieklājīgs. Savdabīgi, ka Čaks dzīvē esot bijis ļoti, ļoti bailīgs. Kā stāsta laikabiedri, viņu biedēja gan ar politisko iekārtu saistītas lietas (nacisms, komunisms, spiegi, izsekošana, spīdzināšana), gan privātās dzīves nianses (attiecības, laulības dzīve, publiskas uzslavas, kritika, komplimenti).
Ikdienā Čaks esot piekopis pārspīlētu higiēnu, jo paniski baidījies no infekcijām, vīrusiem, baciļiem. Dzejnieks ne tikai desmit reizes dienā mazgājis savas rokas, bet arī svešās mantas ņēmis ar lielu piesardzību, tās pēc iespējas sterilizējot ar karstu ūdeni, spirtu vai gludekli.
Kā rakstīts Aleksandra Čaka muzeja mājas lapā 14. stāstā "Noslēgums un sākums", tā kā Aleksandrs ģimenē bija vienīgais bērns, viņš visu bērnību audzis kā luteklītis. Bērnībā viņš bija kluss, trausls un sapņains zēns, agri iemācījās lasīt un dienām ilgi nodevās tikai grāmatām.