Viņš arī uzsver, ja FKTK būtu pārbaudījis faktus un atklājis, ka balsstiesības it kā nodevušie akcionāri tomēr turpina rīkoties ar savām akcijām, tad uzraugošajai iestādei būtu jāaizliedz tiem piedalīties un balsot akcionāru sapulcēs. Tas, savukārt, visticamāk varētu ietekmēt akcionāru sapulces lēmumus, tostarp par vadības nomaiņu vai iziešanu no biržas.
Tāpat Kvēps norāda, ka FKTK apzināti nereaģē uz faktu, ka "Olainfarm" pastāv slēpta un nepaziņota kontrole. Par to FKTK ir saņēmusi informāciju jau iepriekš un tā ir bijusi pieejama arī publiski.
Treškārt, FKTK atbalsta prettiesisku akciju atpirkšanas procedūru, apgalvo Kvēps. Proti, mazākuma akcionāru sūdzības dēļ FKTK nācās apturēt obligātā akciju atpirkuma procedūru, kamēr notiek tiesvedība. Šī informācija tika publiski izziņota arī investoriem un akcionāriem, taču vienlaikus publiski norādīts, ka FKTK neliks šķēršļus "AB City" turpināt obligāto atpirkumu. Tā esot radīts informatīvs haoss un maldināti "Olainfarm" investori un akcionāri, uzskata Kvēps.
Vēstule ar faktiem, kas pamato prasību, ir nosūtīta FKTK, informē Kvēps. Savukārt kopija tajā norādītās informācijas un apstākļu izvērtēšanai atbilstoši attiecīgā adresāta kompetencei nosūtīta arī ģenerālprokuroram, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, finanšu ministram Jānim Reiram (JV), ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (JV), Latvijas Bankai, Jūrmalas pilsētas bāriņtiesai, Eiropas Centrālajai bankai, Eiropas Vērtspapīru un tirgus iestādei un biržai "Nasdaq Riga".
LETA jau ziņoja, ka "Black Duck Invest" apgalvo, ka nopircis 42,56% "Olainfarm" akciju un kļuvis par lielāko "Olainfarm" akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana.