Raksturojot situāciju izglītības iestādē šobrīd, Ozols atklāja, ka nepilnu trīs nedēļu laikā ir nomainījušies trīs vadītāji.
Problēmas arī esot ar psihologu nodrošināšanu, tomēr IZM šo jautājumu risinot. IZM pārstāvis skaidroja, ka "Naukšēni" tika izvēlēti par sociālās korekcijas iestādi, jo tā neatrodas Rīgā, un ir tālu no "kairinājumiem, kas jauniešiem ir negatīvi". Ozols teica, ka šajā vietā esot grūti dabūt speciālistus.
Tikmēr VBTAI pārstāve akcentēja, ka jau pēc pirmajām divām pārbaudēm, ekspertu komanda devusies runāt ar bērniem un darbiniekiem. Pēc vizītes inspekcija informējusi IZM ar lūgumu nodrošināt ilgstošu psihologa atbalstu. Rācene atklāja, ka uz šo brīdi psihologa skolā arvien nav.
Vienlaikus viņa stāstīja, ka VBTAI inspektori pēdējā vizītē bija aizvadītajā ceturtdienā, kur konstatēts, ka bērni ir iebiedēti un viņiem tiek draudēts ar kriminālprocesiem. VBTAI ir zināms, ka vismaz viens pedagogs konsultējies ar Valsts policiju, kurai skolotājs prasījis, vai viņš var rakstīt iesniegumu par bērniem, ja, viņaprāt, viņš tiek nepatiesi apsūdzēts. Policijas darbinieki atbildējuši apstiprinoši, kā rezultātā esot sasaukti "Naukšēnu" audzēkņi, kuriem piedraudēts, ka viņi netiks brīvdienās, ja inspektoriem sniegs informāciju.
Attiecīgi trīs bērni atteicās runāt, baidoties no jauniem kriminālprocesiem, norādīja Rācene.
Ašeradens vaicāja, vai šī situācija ir attīstījusies pēdējos trīs mēnešos jeb ilgusi gadiem, uz ko Rācene atbildēja, ka VBTAI pēdējā pārbaudē šai izglītības iestādē bija 2019.gadā. Toreiz tika konstatēti pārkāpumi saistībā ar karceri, un inspekcija skolai deva uzdevumus. Saistībā ar uzdotajiem uzdevumiem atgriezeniskā saite neesot bijusi, kā arī VBTAI neesot saņēmuši sūdzības, tomēr pārbaudē šī gada septembrī konstatēts, ka nav ņemts vērā 2019.gadā ieteiktais, kā arī situācija kļuvusi vēl kritiskāka.