Miega kvalitāti ietekmē vairāki faktori, piemēram, istabas temperatūra, troksnis, gaisa un mitruma daudzums, un vēl citi. Šie faktori ir ļoti individuāli, tomēr viens ir skaidrs - jo piemērotāka gulta, jo kvalitatīvāks miegs. “Jāatceras ir arī tas, ka katrai lietai ir savs lietošanas laiks jeb derīguma termiņš, tāpēc jāseko līdzi, lai matracis nebūtu izgulēts, spilvens – saplacis. Reizi piecos gados būtu vērts nomainīt matraci un spilvenus, kas nodrošinās vislabāko miegu,” iesaka A.Ilmere.
Tomēr, kā norāda dizainere, pats būtiskākais ir jau sākumā izvairīties no kļūdām, piemēram, nepiesātināt telpu ar liekiem elementiem, neizvēlēties krāsu pēc sava noskaņojuma un neizvietot interjerā akcenta elementus tikai tāpēc, ka kāds tos ir atvedis no ceļojuma.
Kādas ir visbiežāk sastopamās kļūdas, kas ietekmē mūsu miegu?
Iekārtojot guļamistabu, galvenais nosacījums ir mēbeļu lietderīgums. Dizainere iesaka izvēlēties tikai funkcionālus priekšmetus – gultu, naktsskapīti, tualetes galdiņu, krēslu, skapi vai kumodi. Arī ar aksesuāriem aizrauties nebūtu ieteicams, lai telpu lieki neizraibinātu un nepārsātinātu. Labāk viena liela glezna, ziedu vāze un kāda aromātiska svece nekā vesela siena, kas aizpildīta ar ģimenes fotogrāfijām, un puķupodiem pārblīvēta palodze. “Guļamistaba ir izteikti intīma telpa, sava veida svētnīca un miera osta, kas paredzēta, lai mēs apstādinātu dienas skrējienu, domu virpuli un nomierinātos, tā uzkrājot enerģiju nākamajai dienai metoties jau jaunos izaicinājumos,” norāda A. Ilmere.