Ventspils Amatu māja aicina uz jaunu muzejpedagoģisko programmu “Runājošais tautas tērps”, kur būs iespēja uzzināt par latviešu etnogrāfisko tērpu veidiem un noskaidrot, ko īsti saprot ar apzīmējumu “tautas tērps”, ko tautas tērps stāsta un kā tas skan.
Runājošais tautas tērps
Kādreiz tērps bija kā vizītkarte, pēc tā varēja noteikt, cik turīgs ir tērpa nēsātājs, kurā Latvijas daļā viņš dzīvo, kāds ir viņa statuss sabiedrībā un pat kāds ir nēsātāja ģimenes stāvoklis. Īpaši daiļrunīgi šajā ziņā bija tautastērpi – sievu cepures, vīru svārki utt.
Ventspils Amatu māja muzejpedagoģiskās programmas “Runājošais tautas tērps” ietvaros piedāvā tiešsaistes nodarbības Zoom platformā, lai izglītotu skolēnus par tautastērpa nēsāšanas tradīcijām, iepazīstinātu, ar ko atšķiras goda tērps no darba tērpa, atklātu, kas ir arheoloģiskais un etnogrāfiskais tautas tērps. Nodarbības izskaņā ikvienam būs iespēja dzirdēt, kā SKAN latviešu tautas tērps. Kā “čaukstēj’ mani zīda svārki”, kā klaudz stelles, tērpu darinot.
Pieteikties nodarbībām var pie Ventspils Amatu mājas muzeja pedagoģes Martas Tjarves, tālr. 26385346, e-pasts marta.tjarve@ventspils.lv Programma paredzēta 1.-9.klašu skolēniem, nodarbības pielāgojot atbilstoši skolēnu vecumam.