"Ir jēga runāt ar tiem, kas Minskā var izmainīt situāciju, arī ja runa ir par līderi, kura leģitimitāti Vācija tāpat kā visas pārējās Eiropas valstis neatzīst," sacīja Zeiberts.
Merkele zvanīja uz Minsku, "lai rastu humānu risinājumu, piemēram, lai ANO bēgļu lietu pārvaldei (UNHCR) nodrošinātu piekļuvi migrantiem",
skaidroja valdības pārstāvis. "UNHCR ir gatava pieslēgties, un mēs redzam, ka pirmā palīdzība jau ir nokļuvusi uz vietas."
Merkele "šo zvanu saskaņoja ar Eiropas Komisiju un pirms tam informējusi svarīgākos spēlētājus reģionā", norādīja Zeiberts. "Varu jums apliecināt - ja kanclere veic šādus zvanus, viņa, protams, tajos pārstāv zināmās Eiropas nostājas."
Polijas līderi pauduši nopēlumu Merkeles un Francijas prezidenta Emanuela Makrona starpniecības centieniem.
Būtu bijis pareizi, ja Varšava iepriekš tiktu informēta par Merkeles sarunu ar Lukašenko un Makrona sarunu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, Polijas sabiedriskajai televīzijai sacīja Polijas valdības preses sekretārs Pjotrs Millers.
Pats ar Lukašenko notikušo sarunu fakts raisa izbrīnu, jo savā ziņā leģitimizē līderi, kuru ES par Baltkrievijas prezidentu neatzīst, norādīja valdības pārstāvis.