Latvijas dzimšanas dienā un “garajā” nedēļas nogalē aicinām iepazīt skaistākos Vidzemes dabas objektus – tuvākās un tālākās distancēs no Rīgas paveras gleznaini skati pie Baltijas jūras, pretī klinšu atsegumiem, mazāku un lielāku kalnu virsotnēs. Kaut arī rudens lapu zelts ir jau nobiris, arī novembris ar kailajiem kokiem paver jau plašāku skatu uz ainavām, kas citkārt būtu noslēpušās. Vidzemes foto stāstā esam apkopojuši uzņemtos mirkļus no Latvijas labākajiem dabas fotogrāfiem.
Ir gan rudens “galvapilsēta” Sigulda ar Gūtmaņa alu, tilpuma ziņā lielāko Baltijā, vairāk nekā 10 tūkstošus gadu senajām Velnalas klintīm un Taurētāju kalnu, uz kura nokļūt var vienīgi pa stāvām kāpnēm.
Taču kāds skats paveras no tā! Leģendas vēsta, ka kalnā atradusies sena novērošanas vieta, kurā sargi ar tauru skaņām vēstījuši par ienaidnieku tuvošanos.
Arī Cēsis apmeklēt vienmēr ir gleznains piedzīvojums, tā ir pilsēta ar vislabāk saglabātām Livonijas laika pilsdrupām.
Savukārt Ogres Zilie kalni ir dabas parks, kura lielāko daļu aizņem Eiropas nozīmes aizsargājamais biotops – skujkoku mežs ar osiem, kā arī vismaz 18 aizsargājamas augu un sešas aizsargājamu putnu sugas.
Virzienā uz ziemeļiem gaida Baltijas jūras krastā izslējusies Saulkrastu baltā kāpa. Tās 18 metrus augstais smilšu atsegums senatnē kalpoja kā orientieris vietējiem zvejniekiem.
Randu pļavas Limbažu pusē stiepjas no Ainažiem līdz Kuivižiem un ir lielākais šāda veida pļavu masīvs Latvijā.
Lielezera pludmale var lepoties ar aptuveni 4 kilometrus garu un gleznainu dabas taku. Ja sagribas veiksmes, tad atliek paberzēt ezera krastā novietoto vides objektu – zandartu. Tad laime un veiksme būs klāt, un visas vēlēšanās piepildīsies.