“Tesla” paziņoja, ka Masks iegūtos līdzekļus varēs izmantot, lai dzēstu atsevišķus savus kredītus, kurus viņš ņēmis, ieķīlājot akcijas. Investors Maikls Būrijs uzskata, ka miljardierim nauda nav vajadzīga, lai maksātu nodokļus vai kaut kam citam. Masks vienkārši vēloties gūt labumu, pārdodot “Tesla” akcijas par maksimāli augstu cenu. Masks, atbildot Būrijam, savā “Twitter” kontā ierakstīja, ka “Būrijs ir kā salūzis pulkstenis” un ka Būrija precīzās prognozes par 2008. gada krīzi ir tikai sakritība.
Masks, viņa nauda un plāni ar to
Masks par akciju pārdošanu sāka runāt pēc tam, kad ASV senatori – demokrāti piedāvāja noteikt 23,8% lielu nodokli no akciju un obligāciju vērtības neatkarīgi no tā, vai tās tiek pārdotas vai ne. Pēc likumprojekta autoru ieceres, nodoklis ir nosakāms no gūtās peļņas. Respektīvi, ja cilvēks 2010. gadā iegādājās akcijas divu miljardu dolāru vērtībā, un tagad to vērtība ir sasniegusi 20 miljardus dolāru, tad 23,8% nodoklis jāmaksā no 18 miljardiem (4,3 miljardi dolāru).
Šī summa jāapmaksā piecu gadu laikā, un pēc tam katru gadu jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis par katru iepriekšējo gadu. Iniciatīva attiecas uz aptuveni 700 nodokļu maksātājiem ASV, kuru aktīvu vērtība pārsniedz vienu miljardu dolāru un/vai gada ienākumu apjoms pārsniedz 100 miljonus dolāru. Maskam par pieciem gadiem nodokļos ir jāsamaksā 50 miljardi dolāru.
Masks kritizēja šādu nodokļa versiju un norādīja, ka šī nauda ir nepieciešama, lai sūtītu cilvēkus uz Marsu – 2050. gadā Masks cer, ka viņa uzņēmuma “SpaceX” rīcībā būs 1000 kosmosa kuģu liela flote, kas ļaus uz Marsa nokļūt vienam miljonam cilvēku. Miljardieris pieļauj, ka līdzīgu nodokli varētu noteikt arī pret citām sabiedrības grupām. “Galu galā viņiem beigsies nauda, tāpēc arī no jums prasīs lielus nodokļus,” sociālajos tīklos ironizēja Masks.