Vaicāta par veidiem, kā valsts varētu palīdzēt uz vietas reģionos noturēt jaunos speciālistus, Viņķele norāda, ka jau šobrīd ir pastāv virkne finansiālu mehānismu, ko slimnīcas izmanto, lai piesaistītu topošos ārstus.
"Taču, bez šaubām, jaunajam censonim ir interesanta nevien sadzīve, piemēram, dzīvesvietas pieejamība, bet gan arī profesionālā izaugsme: prognozējamā prakse, sadarbības iespējas u.c. faktori," norāda Viņķele, piebilstot, ka, viņasprāt, speciālistu resursu trūkumu būtu jāorganizē, veidojot izbraukumus pie pacienta, nevis pašu pacientu trenkājot uz Rīgu vai citām lielākajām pilsētām.
Arī Dambiņa norāda, ka viens no izaicinājumiem ir ekspertu noturēšana izveidotajās komandās reģionos. Papildinot iepriekš teikto, Dambiņa stāsta, ka Pusaudžu resursu centra speciālisti jau piekopj praksi, nosūtot ekspertus izbraukumos uz citu pilsētu, piemēram, Ventspilī praktizējoša bērnu psihiatre regulāri dodas uz Liepāju, kur pēc iepriekš sastādīta grafika konsultē bērnus un pusaudžus. Līdzīga prakse tiks attīstīta arī citās pilsētās.
Tāpat Dambiņa norāda, ka tiek strādāts pie sistēmas izveides, kas palīdzētu jauniešiem, kuri jau pārkāpuši 18 gadu slieksni, turpināt saņemt pakalpojumus un atbalstu cīņā ar garīgās veselības sarežģījumiem. "Šeit runa ir par pakalpojumu pēctecību, lai jaunietis arī turpmāk saņem atbalstu. Ļoti liela loma šajā jautājumā būs tieši pakalpojumu sniedzējiem, esot aktīviem un meklējot labākos risinājumus saviem klientiem tā, lai šī pāreja no pusaudža uz pieaugušo būtu pēc iespējas saudzīgāka un humānāka," skaidro eksperte, piemetinot, ka 18 gadu robežlīnija nav ierasta citu valstu prakse; virknē valstu šie vecuma griesti ir 23 vai 24 gadi.