Lielākajās bagātajās valstīs tiek darīts viss, lai saglabātu uzticamību konkrētam inflācijas mērķim.
Ir viegli iedomāties situāciju, kurā monetārās politikas veidotāji (un/vai centrālās bankas) paaugstina procentu likmes un galu galā - sāk to nožēlot. Lai gan inflācija 2022. gada pirmajos mēnešos saglabāsies augsta, centrālās bankas uzskata, ka ir vajadzīgs pusotrs gads, lai augstākas procentu likmes pilnībā spētu ietekmēt ekonomiku. Norises, kas līdz šim uzturēja labus globālās ekonomikas izaugsmes tempus un inflāciju, piemēram, demogrāfiskās pārmaiņas, nevienlīdzība un globālais pieprasījums, izskatās, šogad ir nostrādājušas par labu tam, lai inflācija varētu kāpt.
Nenovēršama fiskālā atturēšanas politika daudzās valstīs palīdzēs galvenokārt “vēsākām” ekonomikām: Lielbritānija ir paziņojusi par lielu nodokļu sloga pieaugumu, bet ASV prezidents Džo Baidens saskaras ar pretestību no Kongresa apstiprināt lielos valsts izdevumus. Lēnāka izaugsme Ķīnā, kas cīnās ar nekustamā īpašuma tirgus krīzi, varētu izplatīties visā pasaulē.
Turklāt - arī pandēmija vēl nav beigusies. Vīrusa izplatīšanās tomēr varētu atkal izjaukt ekonomikas mehānismu, it īpaši, ja jauni koronavīrusa varianti spēs izvairīties no vakcīnu sniegtās aizsardzības. Arī globālo piegāžu ķēdes ir ļoti ierobežotas, un pasaule nevar atļauties būvēt ekonomisko izaugsmi, izmantojot stimulus, kas patērētājiem liek vairāk tērēt precēm, bet mazāk pakalpojumiem.
Tā vietā centrālajām bankām būtu jāatsakās no idejas par augstākām likmēm, lai izvairītos no pārmērīgas inflācijas. Ekonomikai jāturpina pielāgoties jaunajiem tēriņu un darba tirgus modeļiem, kas ievērojami atšķiras no tiem, kādi dominēja 2010. gada ekonomikā.
Ja ekonomika 2022. gadā neatgriezīsies normālās sliedēs, tad pastāv vēl viena alternatīva – sāpīga ekonomikas korekcija.