Vēl viena problēma ir toksiskas interneta platformas. Web 2.0 un parastie interneta lietotāji, kā arī satura radītāji ir atkarīgi no platformām. Web 3.0 blogerus vairs nekontrolēs platformas, kurās viņi izpaužas. Interneta platformas kļūs par kopīgām, bet lietotājs pats varēs izlemt, kur un kam uzticēt savus datus.
Pašas interneta platformas jaunajā tīmekļa versijā piederēs nevis kompānijām, bet to lietotājiem, un tieši viņi lems, kā tiks moderēts saturs – piemēram, platformā “Mirror” lietotāji balso par to, kurš drīkst rakstīt un publicēt video. Tā kā visi Web 3.0 pakalpojumi darbosies blokķēdē, tad arī nebūšot problēmas ar cenzūru un satura dzēšanu – lēmums par satura moderāciju tiks pieņemts ar kopsaucēja rašanu starp lietotājiem (nevis kā pašlaik “Facebook”, kurā nereti moderācijas sistēma pieļauj parasto lietotāju diskrimināciju un piešķir privilēģijas sabiedrībā zināmiem cilvēkiem).
Ekonomikas balansēšana noteikti ir būtisks aspekts, kam pievērst uzmanību. Ja pašlaik visi satura lietotāji ir atkarīgi no platformu nosacījumiem, kurās viņi strādā, tad Web 3.0 pakalpojumos viņi varēs nopelnīt digitālo valūtu vienības – tokenus. Tas pats attiecas arī uz parastajiem lietotājiem, kuri, piemēram, piedaloties satura moderācijā, varētu tikt pie kādām digitālo valūtu vienībām.
Kur ir problēma?
Pagaidām viss, kas ir zināms par Web 3.0 koncepciju, izklausās ļoti skaisti. Tomēr tā ir tikai ideja. Kā tieši šāda veida internets tiks radīts, mēs īsti nezinām (tieši tāpat ir ar metaversu – ir ideja, taču nav zināms, kāds būs praktiskais izpildījums).