Sadarbība ar Valsts policiju, izpratnes jautājums atbildīgo iestāžu vidū, izmaiņas likumā un stigmatizētā sabiedrība jeb kā seksuālās vadarbības problēmu Latvijā redz iekšlietu ministre Marija Golubeva.
"Šis ir tāds nozieguma veids, par kuru cilvēki nelabprāt stāsta. Eiropā vidēji 68% sieviešu, kas ir cietušas, nevēršas uzreiz [pēc palīdzības] un nestāsta nevienam par to, ka ir notikusi seksuālā vardarbība. Latvijā šis procents ir pat augstāks - ap 75%.
Pēc būtības mēs runājam par viena nozieguma veidu, kur varmākas paliek nesodīti un upuri klusē. Tā ir stigma, kas ir radusies vēsturiski, bet mums kā sabiedrībai to vajadzētu pārvarēt un darīt visu, lai to paveiktu," pauž iekšlietu ministre.
Golubeva norāda, ka daži pandēmijas posmi visnotaļ ir veicinājuši vardarbību ģimenē, uz ko norāda policijā saņemtais ziņojumu skaits. "Tas, kas ir būtiski, daļēji tas ir tas sabiedrības fons, ka sabiedrība ir nogurusi un psiholoģiski nav viegli, daļēji tā ir visatļautība, ka cilvēki, zinot to, ka viss notiek aiz slēgtām durvīm, provocē šīs situācijas. Svarīgi ir tas, ka policija turpina piefiksēt šos gadījumus, tiklīdz par tiem tiek ziņots."
Ministre atgādina, ka policijai tagad ir nepieciešamie rīki, ar kuru palīdzību var pasargāt cietušo arī tad, ja cietušais nevēršas policijā. "Mēs grozījām likumu, un tagad policists var pats sākt attiecīgās situācijas fiksēšanu un pēc tam var tikt iesniegts lēmums par nošķiršanu."