«Tiek uzskatīts, ka dažām sievietēm, kuras lieto kombinētās kontracepcijas tabletes, var rasties svara pieaugums saistībā ar šķidruma aizturi, bet tas parasti ir īslaicīgs,»
skaidro speciāliste. Ja svars tomēr turpina pieaugt, konsultējieties ar savu ārstu.
Ja jūsu vairogdziedzeris neražo pietiekami daudz hormonu, tas var rezultēties svara izmaiņās. Iespējamie papildus simptomi šajā gadījumā varētu būt – neizskaidrojams nogurums, paaugstināta jutība pret aukstumu, sausa āda, pietūkusi seja, aizsmakums, balss tembra izmaiņas, muskuļu vājums, muskuļu sāpes, neregulāras menstruācijas, matu trauslums, palēnināta sirdsdarbība, pavājināta atmiņa, kognitīvi traucējumi. Ineta Rijniece komentē,
«ja nav pietiekami daudz vairogdziedzera hormonu, vielmaiņa palēninās, tādējādi palielinot svara pieauguma iespējamību.
Hipotireozes ārstēšana ar medikamentiem var apturēt svara pieaugumu.»
Lielākā daļa sieviešu menopauzes laikā pieņemas svarā, taču iespējams, ka hormonālās izmaiņas nav vienīgais iemesls. Novecojot cilvēka vielmaiņa palēninās, kas nozīmē, ka jums ir nepieciešams uzņemt mazāk kaloriju un, ja jūsu ēšanas paradumi nemainās, veidojas kaloriju pārpalikums. Iespējams, ka arī jūsu fizisko aktivitāšu līmenis samazinās.
«Ja tauki vairāk uzkrājas ap vidukli nekā gurnos un augšstilbos – tad cēlonis tiešām varētu būt menopauze,»
Ilgstoši paaugstināta hormona kortizola līmeņa rezultātā var veidoties svara pieaugums, kas ir bieži sastopams Kušinga sindroma simptoms. Šajā gadījumā aptaukošanās galvenokārt ir novērojama sejas un vidukļa zonā. Iespējamie papildus simptomi varētu būt – nelieli asinsizplūdumi uz vaigiem, palielināta ēstgriba, tievi locekļi, apaļa seja, sausa āda, vāji muskuļi un kauli, pinnes un strijas.