visefektīvākais aizsardzības līdzeklis pret hospitalizāciju ir imunitāte.
"Vēlams - vakcīnas nodrošināta imunitāte. Imunitātes līmenis nodrošina kaut kādu infekcijas samazināšanos sabiedrībā," teic epidemiologs.
Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis valdībā lemto vērtē pozitīvi un norāda, ka Latvija panāca izlīdzinājumu ar Lietuvu un Igauniju. "Arī sestdienās un svētdienās tagad varēs kaut ko nopirkt."
Rīgas Stradiņa universitātes profesore un ģimenes ārste Sandra Gintere stāstīja, ka pacienti ir dažādi, un šobrīd ir pat mizlīgas rindas uz balstvakcināciju. "Bet ir arī tādi, kuri uzskata, ka viņus tas neskars. Mazliet ir nostrādājuši arī piespiedu mehānismi.
Es katru dienu no pacientiem dzirdu atzīšanos, ka viss ir noriebies,"
atklāj ģimenes ārste Sandra Gintere. Viņa atzīst, ka ģimenes ārsti ikdienā pilda mierinātāju lomu.
"Omikrons nebaidās no iepriekš iegūtas imunitātes, tajā skaitā no tās, kas iegūta izslimojot vai vakcinējoties ar divām devām," brīdina Ņikita Zrelovs, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskais asistents.
"Izskatās, ka paiet trīs dienas kopš viens cilvēks inficēt otru. Jaunajā gadā būs pirmā inficēto "paaudze" un tā ik pēc 3 dienām. Deviņu dienu laikā mēs iegūsim četras inficētas "paaudzes", kas vairosies eksponenciāli," spriež Trojanskis. Viņš teic, ka pastāv uzskats, ka vīrusi cenšas kļūt maigāki.
"Par koronavīrusu mēs zinām, ka 60% transmisiju notiek pirms vēl cilvēkam ir kādi simptomi. Tas nozīmē, ka vīrusam nav "izdevīgi" kļūt maigākam."
Veselības ministrs sacīja, ka šobrīd Latvija gatavojas balstvakcinēt pusmiljonu cilvēku janvārī. "Tas, ko zinām par Omikronu – balstvakcinācija palīdz," pauž Pavļuts.