Nodarbināto skaits, sākot ar 2022.gadu, varētu pieaugt arī mākslas un izklaides nozarē, bet pietuvināties 2019.gada līmenim tas varētu aptuveni ap 2025.gadu. Kopumā darbaspēka pieprasījums mākslas un izklaides nozarē 2027.gadā varētu būt par 0,6% mazāks nekā 2020.gadā. Vienlaikus krīzes ieviestās izmaiņas iedzīvotāju paradumos ne tikai ir sašaurinājušas atsevišķas aktivitātes, bet arī rada jaunas iespējas un vajadzības darba tirgū. Krīzes mazāk skartās nozares atgūsies ātrāk un būs galvenais ekonomikas dzinulis tuvākajos gados, prognozēts EM veidotajā apskatā.
Būtiskākais darbaspēka pieprasījuma pieaugums līdz 2027.gadam varētu būt vērojams komercpakalpojumu sektorā, jo īpaši informācijas un komunikācijas pakalpojumos un profesionālajos, zinātniskajos un tehniskajos pakalpojumos. Kopumā komercpakalpojumu sektorā nodarbināto skaits līdz 2027.gadam varētu pieaugt par 7800, salīdzinot ar 2020.gadu.
Tāpat nozīmīgs darbaspēka pieprasījuma pieaugums līdz 2027.gadam sagaidāms būvniecības nozarē, ko lielā mērā nodrošināšot lielo investīciju projektu īstenošana, piemēram, dzelzceļa projekta "Rail Baltica" izbūve. Kopumā līdz 2027.gadam nodarbināto skaits būvniecībā varētu palielināties par vairāk nekā 2400, salīdzinot ar 2020.gadu.
EM paredz, ka nodarbināto skaita pieaugums nākamajos gados varētu būt vērojams arī apstrādes rūpniecības nozarēs. Tomēr tiek aatzīmēts, ka kopumā nodarbināto skaita pieaugums gan apstrādes rūpniecībā, gan citās tradicionālajās ražošanas nozarēs saglabāsies lēns, jo nozaru izaugsme galvenokārt būs balstīta uz produktivitātes pieaugumu, kam ir izšķiroša nozīme konkurētspējas nodrošināšanā. Tādējādi nodarbināto skaits apstrādes rūpniecībā vidējā termiņā varētu neatgriezties 2019.gada līmenī. Kopumā apstrādes rūpniecībā nodarbināto skaits 2027.gadā varētu būt par 0,7% jeb 800 mazāks nekā 2020.gadā.
Būtiskākais nodarbināto skaita samazinājums nākamajos gados sagaidāms sabiedrisko pakalpojumu nozarēs, tomēr atsevišķu sabiedrisko pakalpojumu nozaru attīstība var būt atšķirīga. Būtiskākais samazinājums sagaidāms valsts pārvaldē un izglītībā, ņemot vērā gan plānoto valsts pārvaldē strādājošo darbinieku skaita samazināšanu, gan skolu tīkla optimizācijas turpināšanos, norādīts pārskatā.
Nodarbināto skaits valsts pārvaldē līdz 2027.gadam varētu samazināties par 2400, savukārt izglītības nozarē - par 3400, salīdzinot ar 2020.gadu. Vienlaikus nodarbināto skaits varētu turpināt pieaugt veselības un sociālās aprūpes nozarē. Veselības un sociālās aprūpes nozarē nodarbināto skaits 2027.gadā varētu būt par vairāk nekā 7000 lielāks nekā 2020.gadā.