Dzīvojamo un atpūtas telpu izgaismošanai ieteicams izvēlēties spuldzes ar silti baltu jeb dzeltenīgu gaismu, savukārt virtuvē, darbistabā un citās telpās, kur nepieciešama lielāka koncentrēšanās, labāk izvēlēties spuldzes ar baltu nokrāsu. Balta gaisma radīs mundrumu, uzlabos koncentrēšanās spējas un produktivitāti, savukārt dzeltenīga nokrāsa palīdzēs nomierināties un atslābināties.
Vēlams neaizmirst – lai iegādātos īsteni atbilstošu spuldzi, nepieciešami arī noskatītā gaismekļa tehniskie parametri – gaismekļa izmērs un konstrukcija, pieļaujamā spuldzes jauda, lampas tips un aizsardzības indekss.
Padomi lampas modeļa izvēlē
· Ja telpā, kurā paredzēts lampu izmantot, ir zemi griesti, ieteicams izvēlēties plakanāku modeli, lai gaismeklis griestus vizuāli nepadarītu vēl zemākus. Tāpat noteikti kritiski jānovērtē telpa un jāievēro tās noteiktās proporcijas – maza lustra lielā telpā pazudīs, savukārt pārlieku liela padarīs to nesamērīgu.
· Ja telpā paredzēti vairāki gaismekļi, ieteicams izcelt tikai vienu no tiem. Izvēloties, piemēram, greznu lustru, pārējos apgaismes ķermeņus pieskaņot vienkāršākas formas un modeļu, lai telpā neradītu pārblīvētu efektu. Interesanti izskatīsies arī dažādu kolekciju modeļi, kuriem tomēr ir kas kopīgs, piemēram, līdzīga forma, stils, materiāls vai krāsa.
· Naktslampiņai labāk izvēlēties lampu ar kupolu maigos vai puscaurspīdīgos toņos, lai tā sniegtu maigu, izkliedētu un nomierinošu gaismu. Modeļi ar atklātām spuldzēm lieliski derēs konkrētu priekšmetu apgaismošanai vai darba galdam, taču to spilgtums un viena virziena gaismas strēle nepalīdzēs vakara mieram.
· Centrālo lampu virs ēdamgalda vislabāk novietot divu līdz divarpus metru augstumā virs grīdas, lai tā neatrastos stāvoša cilvēka acu līmenī, kas var radīt ne vien nepatīkamas sajūtas, bet pat traumas.