Otrs, kas atklājās, ir neslēpta zinātniskās ekspertīzes politizēšana, kā arī mēģinājums no atsevišķiem politiķiem savā veidā kontrolēt to, ko zinātnieki pēc tam teiks vai neteiks publiskajā telpā. Viņaprāt, tas ir mēģinājums zinātniekus un ekspertus ieraut līdzi politiskajā spēlē.
"Zinātnieki un eksperti tiek uztverti kā interešu grupa, gluži kā kāds lobists, kurš atnāk un mēģina “izlobēt” savas zinātniskās intereses. Nebūt nav tā, ka zinātniekiem un ekspertiem vienmēr ir taisnība, bet, ja par viņiem sāk domāt kā par interešu grupu, tad ir skaidrs, ka šāda veida politiskās manipulācijas pavisam noteikti var tikt vērstas dažādos un neparedzamos virzienos," izsakās Šuvajevs.
Viņš piebilst, ka pats galvenais, kas pārsteidza, - politiķi īsti “netver bildi”, kas notiek sabiedrībā, kā arī to, kā sabiedrība var nolasīt šos dažādos lēmumus.
"Redzējām, ka satiksmes ministrs Tālis Linkaits domāja, ka, pieņemot "lokdaunu", valdībai ir jāiet mājās jeb jādemisionē. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece domāja, ka "lokdauns" novedīs pie koalīcijas starp vakcinētajiem un nevakcinētajiem. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs (VARAM) Artūrs Toms Plešs domāja, ka, pieņemot "lokdaunu", to nevarēs atcelt pēc trim nedēļām. Kultūras ministrs Nauris Puntulis domāja, ka teātrī neviens neinficējas. Reira komentāri, viņaprāt, vispār nav komentējami.