Atbilstoša lēmuma pieņemšana ir nokavēta un valdība turpina "kāpt uz tiem pašiem grābekļiem", kad rudenī vairāki cilvēki nomira, jo Ministru kabinets laicīgi neieviesa ierobežojumus, pauda Valainis. Politiķis pieļāva, ka pašlaik jāļauj pašiem iedzīvotājiem cīnīties ar vīrusu, jo neizskatoties, ka valdība spēj piedāvāt labāku pieeju.
Parlamentārietis Māris Možvillo (PCL) norādīja, ka Aizsardzības komisijā, kur tika skatīts attiecīgais lēmumprojekts, deputātiem nebija iespējams uzdot visus interesējušos jautājumus par Covid-19 izplatību. Deputāts arī vērsa uzmanību, ka atbildīgajām iestādēm nav iespējams pārbaudīt, vai cilvēki, kuri izmanto Covid-19 setifikātu, nav saslimuši ar šo slimību.
Politiķis norādīja, ka Latvijā esot iespējams īstenot Zviedrijas modeli, neuzspiežot ierobežojumus, jo savukārt Latvijā īstenotā pieeja rada pretestību jeb nevēlēšanos ievērot noteikto. Viņš arī pārmeta valdībai situācijas sarežģīšanu attiecībā uz Covid-19 sertifikātu termiņiem un aicināja neatbalstīt ārkārtējās situācijas pagarināšanu.
Deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (R) uzsvēra, ka valdība kārtējo reizi piedāvā atbalstīt pasākumus Covid-19 izplatības mazināšanai. Taču starptautiskā līmenī izskan informācija, ka liela daļa Eiropas iedzīvotāju izslimos ar Covid-19, tāpēc arī Latvijas valdībai būtu jāsaprot, ka ir bezjēdzīgi runāt par slimības izplatības ierobežošanu, atzīmēja politiķis.
Ņemot vērā Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas vadītāja Sergeja Ņikišina intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pausto, ka koronavīrusa omikrona variantam ir paaugstināta varbūtība uzrādīt viltus negatīvu Covid-19 testa rezultātu, Dombrovskis vaicāja, kāpēc turpinām tērēt miljonus eiro testēšanas veikšanai. Parlamentārietis arī norādīja, ka, tā kā cilvēkiem ir liela iespēja saslimt sabiedriskajā transportā, rodas jautājums, kāda jēga investēt drošu darba un studiju vietu izveidošanā, uz ko koncentrējas valdība izdotajā regulējumā.