Dabiska greznība jeb interjerā ienāk augstākas kvalitātes mēbeles un priekšmeti
Šogad kvalitāte tiek raksturota ar greznību, kas interjerā ir sinonīms tādām funkcijām kā dizaina meistarība, augstākas kvalitātes materiāli un mīksts dizains. Pēdējo gadu globālā vides krīze ir likusi interjera nozarei pievērsties kvalitātei, attālinoties no iepriekšējo gadu “vairāk, lētāk” koncepta. Turpina A.Ilmere: “Cilvēki vēlas, lai mājoklis būtu zaļāks, krāsaināks, dabiskāks un ilgtspējīgāks. Viens no piemēriem ir izvēlēties izsmalcinātu, apstrādātu koku un ādu, ko papildina marmors vai akmens ar maigām kontūrām vai matēta apdare. Jāatceras, ka šajā virzienā mēbelēm arī vajadzētu kalpot tā, lai tās sev līdzi nestu kādu stāstu.”
Runājot par krāsām, iedvesmu vajadzētu meklē dabā - smilškrāsas, brūnie toņi (maigi brūnais, nevis šokolādes), pelēkie toņi un zemes nokrāsas. Kopā ar neitrālajiem un dabīgajiem toņiem pieaugs arī vēlme pēc spēcīgiem krāsu toņiem, tāpēc var izvēlēties no silti oranža līdz mirdzošam medus dzeltenajam tonim.
Aktuālās 2022.gada krāsas – ainavu paletes
Pētījumi liecina, ka dabiskie krāsu salikumi un formas, kas sastopamas dabā, mazina stresu, pazemina asinsspiedienu un sirdsdarbības ātrumu, palielina produktivitāti un radošumu. Tieši tāpēc šogad interjerā vajadzētu iekļaut džungļu iedvesmotas nokrāsas, kā arī olīvu un sūnu toņus, ko izmantot kopā ar dabīgā koka toņiem, akmeni, bambusu, palmu, kaltētu zāli, kā arī ziedu un lapu motīviem.