Noziedznieki izkrāpj naudu, slēpjoties aiz "DPD Latvija" un "Omniva" logo

Raksta foto
Foto: Valsts policija

Aizvadītajos svētkos un šī gada sākumā, slēpjoties aiz kurjerkompāniju logo, noziedznieki izvilinājuši norēķinu karšu datus un izkrāpuši naudu, ziņo Valsts policija.

Arī aizvadītajos svētkos un šā gada sākumā krāpnieki aktīvi ir uzrunājuši iedzīvotājus, kuri bija izvietojuši savas preces pārdošanai interneta tirdzniecības platformās. Nosūtot saiti uz viltus interneta vietnēm, kas vizuāli atgādina «DPD Latvija» un «Omniva» mājaslapas, iedzīvotājiem ir izvilināti norēķinu karšu dati, kā rezultātā izkrāpta nauda.

Krāpnieki uzrunājuši iedzīvotājus, kas savas preces izvieto pārdošanai dažādās interneta tirdzniecības platformās, piemēram, «ss.com» vai «reklama.lv», izrādot interesi iegādāties noskatīto preci ar nosacījumu, ka tiks izmantots kurjera pakalpojums.

Ar šādu paņēmienu sarakstes laikā krāpnieki pārdevējam atsūta interneta saiti, kuru atverot pārdevējs nonāk viltus interneta vietnē, kas tikai vizuāli atgādina «DPD Latvija» vai «Omniva» interneta mājaslapu. Šajā viltus vietnē tiek prasīts ievadīt norēķinu kartes datus, lai it kā ērtāk un ātrāk saņemtu apmaksu par preci. Atsevišķos policijas fiksētajos gadījumos iedzīvotājiem ticis lūgts arī norādīt konta atlikumu.

Valsts policijā sākti vairāki kriminālprocesi par iespējamām nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem, izmantojot viltus «DPD» vai «Omniva» kurjerdienesta interneta lapu, kā rezultātā bez personas ziņas ir piekļūts internetbankai, veicot finanšu līdzekļu pārskaitījumus.

Pievērs uzmanību – iespējams, tevi uzrunā krāpnieki!

  • Krāpnieki komunikācijai ar pārdevēju parasti izmanto populāras telefona aplikācijas, parasti «WhatsApp».
  • Krāpnieki komunicē gan krievu, gan latviešu valodā. Līdz šim krāpnieki, sazinoties ar pārdevējiem, sarakstes laikā izmantoja tikai krievu valodu, taču jau ir fiksēti vairāki gadījumi, kad sarakstē tiek izmantota arī latviešu valoda.
  • Krāpnieki ir pieklājīgi, interesējas par preci, tās stāvokli, atrašanās vietu, kā arī lūdz nosūtīt papildu foto, video u.c. informāciju.
  • Vienojoties par darījumu, krāpnieki pārdevējam nosūta interneta saiti, kurai sekojot pārdevējs tiek nosūtīts uz viltus interneta vietni, kas tikai vizuāli atgādina «DPD Latvija» un/vai «Omniva» interneta mājaslapu.

Policijai arī zināms, ka krāpnieki ir pieklājīgi, interesējas par preci, tās stāvokli, atrašanās vietu, kā arī lūdz nosūtīt papildu foto, video un citu informāciju.

Vienojoties par darījumu, krāpnieki pārdevējam nosūta interneta saiti, kurai sekojot pārdevējs tiek nosūtīts uz viltus interneta vietni, kas tikai vizuāli atgādina «DPD Latvija» vai «Omniva» interneta mājaslapu.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un drošības nolūkos pārliecināties par interneta vietnēm, kurās tiek izpausta personīga rakstura informācija.

Tāpat tiek izteikta pateicība interneta lietotājiem, kas nekavējoties informējuši policiju par šāda veida krāpšanas mēģinājumiem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu