Mutes antigēna tests gan uzreiz bijis pozitīvs, jo lasījusi, ka omikrona gadījumā paraugu no kakla sākumā esot ņemt labāk. Vīram slimības gaita bijusi viegla, bez temperatūras. Jau ceturtajā dienā viss bijis normas robežās.
Tomēr citi Twitter lietotāji norāda, ka Covid-19 infekciju deguna antigēna testi nav uzrādījuši, bet pēcāk laboratorijas tests bijis pozitīvs. Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja, ka pētījumos ar dzīvniekiem varēja redzēt – omikrons izrāda vieglāku vīrusa slodzi, turklāt būtiski ir tas, ka
šī koronavīrusa mutācija vairojas vairāk kaklā, rīklē un mazāk deguna dobumā.
Tas arī būtu jāņem vērā turpmākajās testēšanas politikas un rekomendāciju izstrādē.
Ziņu aģentūra Reuters ziņo: daži zinātnieki norādījuši, ka
cilvēki var pārnesāt Covid-19 vīrusa jauno paveidu omikronu, kad tas ir inficējis rīkli un siekalas, – tātad jau pirms vīruss ir sasniedzis degunu.
Tādēļ uzskatāms, ka deguna antigēna testi inficēšanās sākuma stadijā vīrusu neuzrādīs.
Nesen ASV veiktais nelielais pētījums apstiprināja šo viedokli. 29 ar omikronu inficētu cilvēku veiktie PĶR siekalu testi, kas tiek pārbaudīti laboratorijā, vīrusu atklāja vidēji trīs dienas pirms tam, kad vīrusu parādīja deguna paštestu paraugi.
Tas arī parāda, ka parasti ātrajiem testiem ir mazāka jutība nekā laboratorijā apstrādātajiem PĶR testiem. Paštesti var radīt vairāk viltus negatīvu rezultātu. Tomēr tāpat tiek uzsvērts, ka antigēna testi joprojām ir spēcīgs līdzeklis pandēmijas apkarošanai.