Vairāk nekā puse kurjeru atzinuši, ka tad, ja sadarbība elastīgajā darba attiecību modelī būtu jāpārtrauc, tie meklētu līdzīga veida darba iespējas citviet. Vidējais laiks, ko cilvēki papildus citām aktivitātēm pavada kurjera darbā, ir 23 stundas nedēļā, kas ļauj nodrošināt papildu ienākumus aptuveni 800 līdz 1000 eiro apmērā mēnesī (šie ienākumi atšķiras dažādās ES valstīs).
"Minētos Eiropas mēroga pētījuma secinājumus apstiprina arī mūsu pašu veiktā aptauja, ko "Wolt" ik ceturksni veic savu kurjerpartneru vidū. 2021. gada rudenī 89% Latvijas kurjerpartneru atzina, ka ir vai nu ļoti apmierināti, vai apmierināti ar piedāvāto elastīgo sadarbības modeli. Viena mēneša laikā – oktobrī – "Wolt" platformai Latvijā pievienojās gandrīz 350 jauni kurjerpartneri," norāda Ristala.
Ko tad īsti nozīmē šis elastīgais sadarbības modelis, kuru kurjeri tik augstu vērtē visā Eiropā? "Wolt" un citas tiešsaistes platformas faktiski ir veicinājušas līdz šim vēl nebijuša darba veida rašanos. Cilvēks var pieteikties par kurjerpartneri sadarbības platformā, kad vien vēlas, kā arī, pieslēdzoties platformai tiešsaistē, var izvēlēties, kurus piegādes pasūtījums pieņemt, kurus noraidīt. Šāds modelis daudziem cilvēkiem rada iespēju gūt papildu ienākumus un iespēju strādāt sev ērtā laikā.
"Jauna veida darba tiesiskās attiecības, protams, rada arī jautājumus par to, vai un kā šī joma būtu regulējama. Mūsuprāt, Eiropas Komisijas (EK) sāktā diskusija par regulējumu attiecībā uz tiešsaistes platformās nodarbinātajiem cilvēkiem ir pareizs solis, jo jau sen esam vēlējušies, lai šajā jomā tiktu rasta lielāka skaidrība.