Viņa atgādina, ka no otrdienas, 1.februāra, vairāku veidu speciāli marķētu taru var nodot taromātos tirdzniecības vietās vai pie tām, tomēr ne viss dzērienu iepakojums ir iekļauts jaunajā sistēmā.
Tāpēc "ZAAO" aicina nevest uz tirdzniecības vietām ar speciālu atpazīstamības zīmi un svītrkodu nemarķētu iepakojumu, bet nodot to, kā līdz šim - eko laukumos, eko punktos un, izmantojot individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmājām.
Uzņēmuma darbības reģionā darbojas 21 šķiroto atkritumu nodošanas jeb eko laukums. Pieejami arī vairāk nekā 660 eko punkti jeb vietas, kur dalīti var nodot stikla pudeles un burkas, kā arī vieglo iepakojumu - papīru, polimērus, metālu, tostarp PET pudeles un skārdenes.
Arī vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupas "Eco Baltia" pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka ka visi iepakojumi, kuri nav marķēti ar speciālo Latvijas depozīta zīmi, ir un būs arī turpmāk šķirojami grupas uzņēmumu līdzšinējos atkritumu dalītās vākšanas konteineros.
AS "Eco Baltia" vides sektora vadītājs Jānis Aizbalts uzsver, ka iepakojuma depozīta sistēma Latvijā ir ļoti gaidīta un tā ir vērtīga sastāvdaļa kopējā atkritumu šķirošanas infrastruktūrā. "Ir sperti būtiski soļi, lai atkritumu dalītā vākšana būtu ērta katram iedzīvotājam, taču pie tā nevajadzētu apstāties. Tāpēc mēs savos apsaimniekošanas reģionos un visā Latvijā kopumā turpināsim investēt atkritumu šķirošanas infrastruktūras attīstībā, lai cilvēkiem būtu iespējas šķirot arī tos iepakojumus, kurus vismaz pagaidām nevar nodot depozīta pieņemšanas punktos," saka Aizbalts.