"Pandēmijas situācija ir likusi hroniskiem sirds slimniekiem baidīties meklēt palīdzību un ilgstoši palikt mājās, zinot, ka lielākā daļa slimnīcu tagad strādā citā režīmā, un viņi attiecīgi paildzina savu slimību," sacīja Kaļiņins. “Galu galā citā situācijā, ja nebūtu pandēmijas,
viņi jau būtu izsaukuši ātro palīdzību un devušies uz slimnīcu.
Tas, manuprāt, radīs hronisku pacientu vilni, kuri lielā skaitā nonāks slimnīcās, kad situācija ar COVID-19 būs nedaudz stabilizējusies.”
Kā atzīmē dakteris Kaļiņins, ar to jārēķinās – ne vienmēr cilvēks pats var noteikt savu stāvokli, cik tas ir akūts. «Tā ir problēma – ne visi pacienti ir kritiski pret savu stāvokli. Tā ir ļoti nopietna problēma,” skaidro kardiologs. "Tas ir fakts, ka mirstība tiek novērota ne tikai no COVID-19, bet arī tiem pacientiem, kuri nav saņēmuši savlaicīgu aprūpi," saka Kaļiņins.
“To veicina viena un tā pati ģimenes ārstu slodze. Un cilvēki ar sirds un asinsvadu slimībām tagad, tā sakot, atrodas kaut kādā "izolācijā". Attiecīgi tas noved pie slimības ignorēšanas. Savlaicīgi neizrakstītas tabletes, savlaicīga nedošanās pie ģimenes ārsta, neveikta kardiogramma – to veicina daudzi faktori. No vienas puses, mirstība pacientu grupā ar hroniskām sirds un asinsvadu slimībām pieaugs tādēļ, ka viņi saslimst ar kovidu un slimības gaita ir ļoti smaga, no otras puses, tāpēc, ka viņi nevēršas pie ārsta ar savām sirdskaitēm savlaicīgi."