Ulmanis skaidroja, ka saskaņā ar Eiropas Savienības un arī Latvijas normatīvajiem aktiem Heka govis jeb taurgovis ir lauksaimniecības nevis savvaļas dzīvnieki un uz tām attiecas visas tās pašas dzīvnieku identifikācijas un infekcijas slimību uzraudzības prasības, kā uz jebkuru citu lauksaimniecības dzīvnieku sugu. Tas nozīmē, ka govis ir jāreģistrē, jāapzīmē un vidēji reizi trīs līdz piecos gados, neatkarīgi no šķirnes, jāizmeklē uz dažādām dzīvnieku infekcijas slimībām.
Viņš uzsvēra, ka dzīvnieku īpašniekam ir uzlikts tiesiskais pienākums veikt ganāmpulka laboratoriskos izmeklējumus. Pagaidām dzīvnieku īpašnieks savu pienākumu nav izpildījis.
Jau ziņots, ka otrdien, 1.februārī, Saeimas deputāti Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēdē spriedīs par taurgovju populācijas saglabāšanu Latvijā.
Jautājums par taurgovju populāciju kļuvis aktuāls pērnā gada beigās, kad zemnieku saimniecības "Jungas" saimnieks Dainis Ozols sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja, ka pienācis laiks atvadīties no taurgovīm, kuras ar Pasaules Dabas fonda atbalstu pirms 15 gadiem atvestas no Papes Dabas parka ganībām. Pēc viņa teiktā, par šādu rīcību jāizšķiras, jo saprātīgā budžetā pret šādiem "savvaļas dzīvniekiem" nav iespējams izpildīt likumā paredzētās prasības, bet sodus maksāt negribas.