"Šis ir viens no labākajiem Eiropas Savienības testēšanas centriem, kur strādā ar lielu atbildību un neatkarīgi no ražotājiem. Ja šajā centrā būtu kaut mazākās nobīdes no normām, tad minētajiem testiem netiktu izsniegts CE1434 sertifikāts," uzsvēra uzņēmumā.
Tāpat tajā norādīja, ka testi ir iekļauti Eiropas Komisijas Covid-19 "in vitro" diagnostikas ierīču un testēšanas metožu datubāzē. Testu augsto ticamību apliecinot arī to iekļaušana Vācijas Federālajā zāļu un medicīnas ierīču institūta sarakstā.
Ražotājs "Hangzhou singlean medical products co." ir sniedzis apliecinājumu, ka testi spēj konstatēt dažādus Covid-19 paveidus, tostarp omikrona paveidu. Ražotājs arī apliecinājis, ka Paula Ērliha Institūtam, kas ir Vācijas galvenā federālā vakcinācijas un biomedicīnas institūcija, "ADDO Defense" piegādātos testus ir iesniedzis uz testēšanu, bet oficiāla atzinuma par rezultātiem vēl nav.
Testu ražotājs uzņēmumam "ADDO Defense" ir apliecinājis, ka Vācijā Paula Ērliha institūts šobrīd tikai plāno sākt konkrēto testu efektivitātes pārbaudi, tāpēc ailītēs pie testu nosaukuma redzama atzīme nulle, kas, pēc uzņēmumā paustā, nekādā gadījumā nav testa efektivitātes rādītājs.
Tāpat testu ražotājs uzņēmumam "ADDO Defense" esot apliecinājis, ka attiecīgie testi joprojām ir pieejami Vācijas tirgū.
Jau ziņots, ka saskaņā ar VALIC noslēgto vienošanos Latvijas iestādēm paredzētos 7,5 miljonus testus piegādāja uzņēmumi "ADDO Defense" un "Brief". "Brief" gan aprēķināts līgumsods 330 182 eiro apmērā.