Tieši pakāpeniski samazinot ierobežojumus, var sasniegt šo imunitātes stāvokli, norādīja Dzalbs.
Ar Covid-19 saistītos ierobežojumus samazinot pakāpeniski, ilgtermiņa rezultāts būtu daudz veiksmīgāks un ilgtspējīgāks nekā tad, ja visi ierobežojumi tiktu atcelti reizē un masveidīgi, viņš uzskata.
Kā tika ziņots, no 1.marta tiks īstenota līdz šim apjomīgākā Covid-19 drošības pasākumu mazināšana.
Plānots atvērt iepriekš slēgtās nozares piemēram, iekštelpu izklaidi, atrakcijas, naktsklubus, kā arī atcelt prasību pēc Covid-19 sertifikāta mazumtirdzniecībā.
Dzalbs atzina, ka saprot sabiedrības vēlmi atgriezties sadzīvē, tomēr ir jāatceras, ka, pat ja slimnīcas un intensīvās terapijas nodaļas nav pārslogotas, Covid-19 pacientu mirstības līmenis joprojām ir augsts, sevišķi senioru vidū. Vīrusa izplatība nav mazinājusies, atgādināja mediķis.
Viņš uzskata, ka, padarot pieejamus naktsklubus, atrakcijas un tirdzniecības vietas, tiek pakļauti riskam tieši šo uzņēmumu darbinieki.
Faktiski Ilgtermiņā tiks panākts tas, ka pakalpojumi atkārtoti nebūs pieejami augstas saslimstības dēļ, nobažījies mediķis.
Ārsts atgādināja, ka, palielinoties saslimstībai ar Covid-19, tiek pakļauti riskam cilvēki, kuriem ir hroniskas saslimšanas, jo ģimenes ārstiem pārslodzes dēļ nav laika tiem pievērsties. Kad mazināsies saslimstība ar Covid-19, ārstiem būs iespēja vairāk pievērsties agrīnai diagnostikai, profilaksei un vēža diagnostikas programmām.