Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2019.gadā aizliedza Latvijā izplatīt deviņas Krievijas televīzijas programmas, kuru patiesais labuma guvējs ir Kovaļčuks.
Saskaņā ar apsūdzību, pārkāpjot sankciju aizliegumu, Kovaļčuka rīcībā nonāca vairāk nekā desmit miljoni eiro. Minētās darbības apsūdzētie veica, lai gūtu peļņu, pārkāpjot ES sankciju režīmu.
Krimināllietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Valsts drošības dienests (VDD). Lai arī dienests sākotnēji kriminālprocesā aizturēja vēl vairākas personas, apsūdzības uzrādītas tikai Solodovam un Merima.
VDD 2020.gada 4.februārī veica vairākas kratīšanas Rīgā un Tallinā. Kā toreiz informēja VDD, dienas gaitā sadarbībā ar Igaunijas Drošības policiju (KAPO) tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas objektos Rīgā un tās apkaimē, kā arī Tallinā, to laikā iegūstot lielu skaitu dokumentu un datu nesēju.
BMA reģistrēta 2007.gada maijā, liecina "Firmas.lv" informācija. BMA īpašnieki ir Krievijas pilsonis Aleksejs Pļasunovs un Solodovs.
BMA ir vairāki meitasuzņēmumi - "Pirmais Baltijas kanāls", "Baltijas mediju reklāma", "Tem LV", "Izdevniecības nams "Print Media"", "Ren TV Baltic" un "Pirmais Baltijas muzikālais kanāls".
Pēc VVD aktivitātēm BMA finanšu rādītāji strauji pasliktinājās. 2019.gadā BMA apgrozīja 13 421 988 eiro un nopelnīja 1 315 930 eiro, bet 2020.gadā BMA apgrozīja saruka līdz 586 695 eiro un peļņa veidoja vairs tikai 73 508 eiro. Dati par 2021.gadu vēl nav pieejami.