Kamēr publiskajā telpā izskan aicinājumi uz pēc iespējas spēcīgākām sankcijām pret Krieviju, tostarp izslēgšanu no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT, šķiet, ka ne visu valstu vadītāji tam ir gatavi.
Vācijas kanclers Šolcs varētu iebilst pret Krievijas atslēgšanu no SWIFT (19)
Starpbanku finanšu telekomunikāciju sabiedrības SWIFT sistēmā iekļauti 11 tūkstoši finanšu iestāžu visā pasaulē, kas nodrošina finanšu darījumus. Atslēgšana no šīs sistēmas būtu spēcīgs trieciens Krievijas bankām un to iespējām darījumiem ārpus valsts robežām.
Par to, ka situācijas eskalācijas gadījumā Krievija varētu tikt atslēgta no šīs sistēmas, tiek runāts jau kādu laiku. Taču šobrīd, kad valstu vadītāji spriež par stingrākām sankcijām, izskanējis, ka šai idejai varētu būt arī pretinieki.
"Financial Times", atsaucoties uz sankciju sarunām pietuvinātiem avotiem, vēsta, ka Vācijas kanclers Olafs Šolcs brīdinājis, ka viņa valsts neatbalstīs tik dramatisku soli, tāpat arī pārējā Eiropas Savienība. Pats gan viņš pagaidām ir atteicies to komentēt, sakot, ka "visas opcijas joprojām ir uz galda".
Līdzīga informācija ir izskanējusi arī par ASV nostāju, vienlaikus tomēr neizslēdzot, ka šāds solis tomēr tiks sperts.
Jau vēstīts, ka neilgi pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles sākt "militāru operāciju" Ukrainā ceturtdienas rītā Krievijas bruņotie spēki veica raķešu triecienus un iebruka savā kaimiņvalstī vairākos virzienos, arī no 2014.gadā okupētās Krimas. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izsludinājis valstī karastāvokli un paziņojis, ka Ukraina sarauj diplomātiskās attiecības ar Krieviju.
Ukrainas armija iesaistījusies karadarbībā pret Krievijas bruņotajiem spēkiem, sadursmēs un Krievijas triecienos zaudējot vairākus desmitus karavīru. Ukraina paziņojusi arī par vairākiem notriektiem Krievijas lidaparātiem, ko Krievija gan noliedz.
Eiropas Savienība (ES), ASV, Lielbritānija un citas valstis iebrukuma gadījumā Ukrainā draudējušas noteikt Krievijai ļoti nopietnas sankcijas, kuras drīzumā sola īstenot.