Tajā teikts, ka Latvijā un arī Eiropā februārī elektroenerģijas cena kopumā turpināja samazināties, sasniedzot līmeni, kāds bija vērojams 2021.gada novembrī pirms cenu rekorda pagājušā gada nogalē.
"Augstsprieguma tīkls" apskatā skaidro, ka augstās vidējās elektroenerģijas cenu Latvijā vēl joprojām noteica tie paši apstākļi, kas iepriekšējos mēnešus - augstās izmaksas par fosilajiem resursiem un par CO2 kvotām -, kas turpināja pieaugt, bet atsevišķās dienās vidējo elektroenerģijas cenu samazināja vēja enerģijas izstrādes apmērs Eiropā, ko bija iespējams importēt uz Baltiju.
Februārī salīdzinājumā ar janvāri par 13% samazinās elektroenerģijas imports uz Baltiju no Eiropas Savienības valstīm, vienlaikus tas bija par 37% lielāks nekā pirms gada. Vienlaikus apskatā piebilsts, ka februārī ir 28 dienas, kamēr janvārī - 31 diena.
Februārī par 45% pieaudzis elektroenerģijas imports no Krievijas, bet, salīdzinot ar 2021.gadu, tas ir samazinājies par 33%. Importa pieaugumu no Krievijas izraisīja nedaudz lielākas importam atvēlētās pārvades jaudas februārī, kas tika izmantotas, ņemot vērā, ka Krievijā ražotās elektroenerģijas izmaksas ir būtiski zemākas, jo šī valsts nav pievienojusies CO2 kvotu sistēmai, līdz ar to par CO2 kvotu iegādi nemaksā.