Šonedēļ Jaunups publiski paziņoja, ka tagad nožēlojot padomu došanu Avenam pilsonības iegūšanas laikā, jo viņš esot izrādījies Putina sistēmas daļa. “Mana iesaiste šajā procesā bija tīri konsultatīva, es par to nesaņēmu nekādu atlīdzību, man lūdza padomu, es to neatteicu. Un vienīgā nauda, kas ir minēta sarunās šajā sakarā, bijusi saistīta ar sabiedrisko attiecību speciālistu piesaisti, ko viņa draugi Latvijā uzskatīja par nepieciešamu Avena publicitātes veidošanai. Es saprotu, ka šis ir jautājums, kur man jālūdz jums man uzticēties, bet tā ir taisnība,” pauda Jaunups “Facebook” ierakstā.
Kā vēsta raidījums, KNAB lēmumā gan nav redzams, ka pratināšanu laikā Jaunups būtu kaut ko stāstījis par sabiedriskajām attiecībām. Arī pirms gada sarunā ar “de facto” politiķa sniegtajā skaidrojumā par “desmitnieku” tā bija vien teorētiska versija.
“Vai kaut kādā garā sarunā, kas man ir bijusi ar Rāvja kungu, kur šeit jūs man citējat 5 vai 10 sekundes no tās sarunas – tā saruna varbūt ilga stundu – cita starpā, varbūt par citu vispār lietu, varbūt, kā jau es teicu, par krīzes komunikācijas kaut kādiem jautājumiem, kuri toreiz tika gatavoti, bija kaut kāda frāze arī par naudu – neizslēdzu. Atkal – vai tas ir kaut kas nelikumīgs? Nē! Mana pārliecība – ja tāda persona kā šajā gadījumā Pjotrs Avens iegūst pilsonību, par krīzes komunikāciju der padomāt. Jo tas ir normāli, mediju lieta un tamlīdzīgi. To es arī, daloties ar savu pieredzi un izpratni, arī teicu, ka, manuprāt, tas ir gudri. Cik atceros, viņi izvēlējās to nedarīt, nekādu preventīvo publisko aktivitāti par šo jautājumu nespert. Nu super, nu!” pērn maijā klāstīja Jaunups.