Savukārt Mariupoles mēra padomnieks Petro Andrjuščenko paziņojis, ka Krievijas karaspēka pārstāvji pieprasījuši Mariupoles mērijai pāriet Krievijas pusē un atbildi gaidīs līdz pirmdienas rītam.
Andrjuščenko noraidījis iespēju, ka uz šo ultimātu varētu tikt dota pozitīva atbilde.
"Un kāpēc gan tik ilgi gaidīt, ja atbilde ir gatava jau iepriekš. H*j jums, bet ne Mariupole," sociālajā tīklā "Facebook" ierakstījis Mariupoles mēra padomnieks.
Mariupoles pašvaldība arī informējusi, ka no pilsētas rajoniem, kurus kontrolē Krievijas karaspēks, uz Krieviju piespiedu kārtā tiek izvesti civiliedzīvotāji.
To nosodījusi Ukrainas Ārlietu ministrija, šādu cilvēku izvešanu salīdzinot ar nacistiskās Vācijas rīcību Otrā pasaules kara laikā.
"Vispirms viņi ieradās, lai iznīcinātu pilsētas, bombardētu slimnīcas, teātrus, skolas, nogalinātu civiliedzīvotājus un bērnus. Tad viņi ar spēku pārvietoja nobiedētos, novārdzinātos cilvēkus uz iebrucēja zemi. Nodaļa no Otrā pasaules kara? Nē, Krievijas armijas rīcība šodien Mariupolē," tviterī ierakstījis Ukrainas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Olehs Nikolenko.
Foto: Krievija apšauda tirdzniecības centru Kijivā
Foto: Raķešu triecieni Kijivā 18. martā
Foto: Raķešu trieciens pie Ļvivas lidostas
Foto: Polijas, Čehijas un Slovēnijas premjeru vizīte Kijivā
Foto: Karadarbība Ukrainā (14. marts)
Foto: Uzbrukums Harkivai 13. martā
Foto: 12.-13. marts Ukrainā
Foto: Cilvēku evakuācija no Ukrainas pilsētas Irpinas
Foto: Sumi pilsēta Ukrainā pēc bombardēšanas 8. martā
Foto: Pārpildītas dzelzceļa stacijas Ukrainā
Foto: Bēgļi šķērso sagrauto Irpinas tiltu Kijevas ziemeļos
Foto: Nopostītā skola Ukrainas pilsētā Žitomirā