Latvijas psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem darbosies trīs virzienos:
1) Praktisks atbalsts ukraiņiem, kas jau ieradušies un vēl ieradīsies Latvijā, nodrošinot iespēju cilvēkam vai ģimenei no Ukrainas pieslēgt konkrētu atbalsta personu jeb mentoru no Latvijas. Tā iespējams sniegt tiešu un nepastarpinātu palīdzību kaut vai tīri praktiskos jautājumos: kā nokārtot dažādas formalitātes (dokumenti, ārsts); kur un ko ir iespējams iegādāties; aizvest, ja nepieciešams.
2) Attālināts psiholoģiskais atbalsts iedzīvotājiem Ukrainā un tiem, kas ir ceļā vai jau ieradušies Latvijā. To īstenos Ukrainas psiholoģijas studenti, izmantojot attālinātās komunikācijas līdzekļus (piemēram, sociālie tīkli un čata saziņas sistēmas) un krīzes tālruni +371 209 00 209. Šim palīdzības aspektam ļoti svarīga ir spēja sazināties ukrainiski, tādēļ atbalsta sniegšanai piesaistīti tieši Ukrainas psiholoģijas studenti. Latvijas psiholoģiskā atbalsta tīkls ukraiņiem nodrošinās šiem studentiem krīzes intervences apmācību, atbalsta personu (supervizoru) no Latvijas puses un BITE Latvia nodrošinātas komunikācijas ierīces bezlimita datu un zvanu veikšanai. Par savu darbu psiholoģiskā atbalsta sniegšanā, studenti saņems stipendiju. Tā tiks nodrošināta, pateicoties sadarbībai ar RTU Attīstības fondu, kurā uzņēmumi aicināti ziedot ar mērķi "Latvijas psiholoģiskā atbalsta tīkls Ukrainai".
3) Psiholoģiskās palīdzības sniegšana arī Latvijas iedzīvotājiem, kas strādā Ukrainas atbalsta grupās - tiem, kas vāc un šķiro mantas, šoferiem un citiem brīvprātīgā darba veicējiem, kā arī tiem, kas jau uzņem un vēl uzņems bēgļus. "Tie ir cilvēki, kas pēdējās nedēļas ir smagi strādājuši un šobrīd sāk izdegt, tādēļ sāksim ar supervīzijas grupu veidošanu viņu atbalstam un stiprināšanai," saka Aija Brūvere.
Psiholoģiskā atbalsta grupā bez atlīdzības darbosies augstskolas RISEBA mācībspēki un absolventi - mentori, kouči un supervizori, savukārt augstskola nodrošinās ar nepieciešamajām telpām un attālināto apmācību iespējām. Komandā, kas jau iegulda savu laiku un zināšanas, lai šis atbalsta tīkls taptu, ir pazīstami Latvijas psihologi, kouči un supervizori. Starp tiem RISEBA mācībspēki un absolventi:
Aija Brūvere, Kristīne Balode, Inese Ruka, Jeva Karabeško, Lūcija Rutka, Valērijs Dombrovskis, Ance Saulīte.