“Ir iespējams sniegt pierādījumus plašākai auditorijai maksimāli neitrālā veidā, lai cilvēki paši var izdarīt kādus secinājumus,” pauda Glens.
Tomēr Glens apzinās, ka viņš un citi tā sauktās “atvērto resursu izlūkošanas sabiedrības” biedri nereti domā, ar kādu informāciju var dalīties un kādā laikā to labāk darīt.
Piemēram, viņš identificē sevi kā Ukrainas atbalstītāju šajā konfliktā, tāpēc Glens apzināti nepublicē jebkādu informāciju par Ukrainas spēku pārvietošanos, lai neapdraudētu viņu pozīcijas. Ir arī privātās kompānijas, kas tiešā veidā komunicē ar Ukrainas militārajām amatpersonām, sniedzot “redzējumu no gaisa”. Kanādiešu uzņēmums MDA ir viens no šādiem piemēriem.
Konajeva skaidro, ka satelīti piedāvā attēlus ar unikālu skatupunktu – parādot notikumus no vairāku tūkstošu kilometru attāluma, kas arī izskaidro paaugstinātu interesi par šīm fotogrāfijām.
“Es domāju, ka dažos gadījumos šāda formāta attēli dod labāku priekšstatu par, piemēram, postījumu mērogu un sekām. Te nav runa par kādu cilvēku individuāli, te ir jārunā par sabiedrības interesēm,” sacīja Konajeva.
Tiesa gan, tik plaši pieejamiem satelītattēliem varētu būt arī dažas ne tik labas sekas.
Lai arī militārajās aprindās ir ļoti nozīmīgi izlūkošanas resursi, kuri gūst informāciju no citiem kanāliem, ne tikai sociālajiem tīkliem, nav zināms, kā “Twitter” vai “Facebook” publicētie attēli var ietekmēt lēmumu pieņemšanu uz zemes.
“Šeit ir reālas – potenciālas dzīvības vai nāves sekas,” sprieda Konajeva.
Arī Glens ir aizdomājies par šādām iespējam, taču norāda, ka “to nekad neuzzinās, vai viņa publicētā bilde ir bijusi iemesls kādai nāvējošai kaujai vai konfrontācijai kaujas laukā”.
“Es neteiktu, ka tas mani apturētu, taču par šo jautājumu es esmu aizdomājies un apzinos, ka tāda iespēja pastāv. Un es ar to jau esmu samierinājies,” norādīja Glens.