Kalniņa-Lukaševica: Demokrātisko valstu pienākums ir sniegt maksimālu atbalstu Ukrainai

Raksta foto
Foto: Zane Bitere/LETA

Demokrātisko valstu pienākums ir sniegt maksimālu atbalstu Ukrainai, priekšlasījumā Vašingtonas Universitātē uzsvēra Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Kā informēja ĀM, pirmdien ASV, Sietlā, ĀM parlamentārā sekretāre apmeklēja Vašingtonas Universitāti, kurā ar Latvijas valdības atbalstu tiek īstenota vienīgā Baltijas studiju programma ASV. Kalniņa-Lukaševica sniedza priekšlasījumu par Baltijas reģiona drošības un ekonomikas izaicinājumiem universitātes Eiropas studiju kursa studentiem.

Lekcijā Kalniņa-Lukaševica uzsvēra Eiropas Savienības (ES) un NATO valstu nedalīta atbalsta Ukrainai nozīmi. Atbildot uz studentu jautājumiem, parlamentārā sekretāre runāja par demokrātisko valstu Ukrainai sniegto politisko, militāro, finanšu un humāno atbalstu, kā arī gaidāmo lēmuma pieņemšanas procesu, lai Ukraina varētu kļūt par ES kandidātvalsti.

Īpašu uzmanību parlamentārā sekretāre veltīja Krievijas īstenotā kara Ukrainā ietekmei uz ekonomiku gan reģionālā, gan globālā mērogā. Kalniņa-Lukaševica informēja par jau pieņemtajiem lēmumiem Baltijas valstu drošības un enerģētiskās neatkarības stiprināšanā, ES un Latvijas īstenoto politiku cīņā pret Krievijas propagandas un dezinformācijas kampaņām.

"Mums jābūt gataviem sniegt ilgstošu atbalstu Ukrainai un vienlaikus jāstiprina mūsu sabiedrības noturība.

Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā ir neatgriezeniski izmainījis drošības situāciju visā Eiroatlantiskajā telpā. Jaunā realitāte prasa veikt būtiskas izmaiņas mūsu aizsardzības un atturēšanas spēju risinājumos un pozīcijās," uzsvēra parlamentārā sekretāre.

Vizītes laikā parlamentārā sekretāre tikās ar Vašingtonas Universitātes Mākslas zinātņu fakultātes dekāni Diānu Harrisu, Humanitāro zinātņu fakultātes dekānu Braienu Rīdu, Baltijas studiju programmas vadītāju Gunti Šmidhenu un bibliotēkas Baltijas un Austrumeiropas krājumu vadītāju Maiklu Bigginsu, studentiem, programmas docētājiem un atbalstītājiem. Latvijas delegācija iepazinās ar Baltijas studiju programmu un pārrunāja ar tās īstenošanu saistītos aspektus, kā arī apsprieda plašākas sadarbības perspektīvas.

Savukārt svētdien, 27.martā, Kalniņa-Lukaševica piedalījās Latviešu biedrības Vašingtonas štatā 70 gadu jubilejas un Sietlas latviešu garīgā un sabiedriskā centra 50 gadu jubilejas svinīgajā pasākumā, kā arī apmeklēja Sietlas Latviešu biedrības baznīcu un latviešu skolu. Parlamentārā sekretāre pateicās Sietlas Latviešu biedrības ilggadējai priekšsēdei Sarmītei Dāvidsonei par ieguldījumu un nesavtīgu darbu latviešu sabiedrības vienošanā, rūpējoties par latviešu valodas un kultūras saglabāšanu diasporas kopienā, īpašu uzmanību veltot jaunajai paaudzei.

Vizītē piedalījās arī Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga un speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele. Īpašu atbalstu vizītes sagatavošanā un norisē sniedza Latviešu biedrības Vašingtonas štatā pārstāvji un universitātes absolventi Imants Holmkvists un Marisa Graudiņa.

ĀM norādīja, ka Latvijas sadarbība ar Vašingtonas universitāti aizsākās 2007.gadā pēc Pasaules Brīvo latviešu apvienības iniciatīvas. Latviešu valodas un kultūras studijas tiek īstenotas Skandināvistikas nodaļā, Baltijas studiju programmā piedāvājot apgūt latviešu valodu, latviešu literatūru un kultūras vēsturi, kā arī individuālo studiju kursu lasītprasmes un rakstītprasmes attīstīšanai. Ik gadu uz universitāti dodas strādāt arī pasniedzējs no Latvijas.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu