Lāčus ir ļoti grūti izvietot. Turklāt vēl tādu lāci, kurš ir savvaļas, bet dzīvot savvaļā vairs nav spējīgs," tā Rīgas Zoodārza dzīvnieku kolekcijas vadītāja.
Viņa neslēpa, ka pērnā gada rudenī Rīgas Zooloģiskajam dārzam nācās noklausīties ieteikumos, ka šos lāčus taču var pārvietot uz dabas rezervātiem Vācijā vai Austrijā. "Tur bija argumenti: ja viņš sācis diedelēt Latvijā, viņš turpinās to darīt arī Vācijā vai Austrijā. Paradumi nemainīsies," tā Vītola.
Kā uzsvēra Vītola, lielāki vai mazāki zoodārzi savas dzīvnieku kolekcijas plāno, tāpat tiek plānota arī jauna dzīvnieku mītņu celtniecība. Tad tiek plānota arī vieta un laiks, kā šo dzīvnieku saņemt.
"Nav tā, ka Eiropā stāv pieci aploki tukši un gaida, kad varbūt kāds lācis parādīsies," uzsvēra Vītola.
Runājot par Gulbenes puses lāci un cilvēku bezatbildību, Vītola uzsvēra – cilvēki ir ļoti neizglītoti. "Vēl vairāk pārsteidz tas, ka cilvēki ir nespējīgi mācīties vai nespējīgi izlasīt informāciju un saprast, ka tā informācija, ko sniedz zinoši cilvēki, ir patiesa. Ka tie noteikumi, ko zinoši cilvēki saka, ir ar pamatojumu, nevis tāpēc, ka kādam gribas izdot noteikumus noteikumu pēc," norādīja Vītola, kura par notikušo ir dusmīga. "Es domāju, ka cilvēki no šī nemācīsies. Es, godīgi sakot, esmu nikna, ne tikai uz tiem cilvēkiem, kas nemāk izlasīt tekstu un saprast tekstu, bet es esmu dusmīga arī uz dzīvnieku tiesību aizstāvjiem, kuri uzkurina sabiedrības daļu, kura īstenībā nemaz nesaprot to nozīmi. Viņi ir tādi kā pa pusei dezinformatori.