“Krievu programmatūras inženieris var rēķināties, ka viņam būs plašas iespējas atrast darbu jebkur, kur darba valoda ir angļu,” sacīja cits “Bruegel” eksperts Skots Markuss.
Krievijas režīma līderis Vladimirs Putins, reaģējot uz Krievijas iedzīvotāju aizplūšanu no valsts, paziņojis, ka “tā ir sabiedrības pašattīrīšanās, kas Krievijas sabiedrību padarīs tikai stiprāku”.
Tomēr Maskavas rīcība stāsta pilnīgi citu stāstu. Martā Putins ļāva IT uzņēmumiem maksāt mazākus nodokļus, kā arī jaunajiem IT speciālistiem ir ļauts izvairīties no militārā dienesta. Tāpat ir arī ziņas, ka IT speciālisti tiek aizturēti uz robežas, kad viņi mēģina pamest valsti.
“Tehnoloģiskais spēks ir liels. Krievijas ekonomika ir bijusi pārlieku atkarīga no ārvalstu tehnoloģijām. Ja tu gribi būt superlielvara, ar tankiem un kuģiem nav pietiekami.
Superlielvarai ir svarīgi, lai arī ekonomika ir liela, kas ļauj ražot jaunas tehnoloģijas un tādā veidā gūt ietekmi,” sacīja Poitērs.
Turpmākās kiberspējas apšaubāmas
Kiberuzbrukumu un kiberkara draudi no Krievijas ir bijis viens no šīs valsts instrumentiem pēdējo gadu laikā. Jauno speciālistu aizplūšana kiberdraudus noteikti nemazinās, taču pastāv aizdomas, ka arī kiberuzbrukumu jomā Krievijas hakeri kādā brīdī var izrādīties “papīra tīģeris” – ar mazākām iespējām nekā iepriekš domāts.
“Ņemot vērā, ka viņiem būs jākārpās pa pašu apakšu, lai glābtu tradicionālo kara aprīkojumu, neticu, ka viņi labprātīgi atteiksies no uzbrukumiem kibertelpā. Taču pieļauju, ka arī viņu iespējas šajā nozarē, iespējams, nav tik spēcīgas, kā daudzi domājuši līdz šim,” sacīja Markuss.