Psihoterapeits uzsver – ja nu cilvēks iekrīt depresijā, tad ar to var veiksmīgi cīnīties. Tas nav jāuztver kā “pasaules gals”, bet kā saslimšana, tāpat kā gripa – nepatīkama, bet ārstējama. Un kā jebkura saslimšana – neārstēta un ielaista tā gan var radīt komplikācijas.
Tikt galā palīdzēs veselīgs dzīvesveids bez pārmērībām – atpūta, hobiji, regulāras fiziskas aktivitātes. Ja cilvēks netiek galā pats, ir jāmeklē palīdzība – draugi, tuvinieki, psihoterapeits, psihiatrs, medikamenti. Depresiju bez ievērības nedrīkst atstāt.
Farmaceite Zanda Ozoliņa skaidro – pavasarī cilvēkam visbiežāk trūkst B un D vitamīnu, kas var būtiski ietekmēt pašsajūtu un arī noskaņojumu, radīt nespēku, enerģijas trūkumu, miega traucējumus un tādējādi arī nomāktību. Tādēļ pavasara mēnešos, ja sajūtat kādu no šīm pazīmēm, par labu var nākt šo vitamīnu lietošana.
Noderēs arī zivju eļļa, bet no minerālvielām nervu sistēmas veselībai liela nozīme ir magnijam.
No dabas veltēm ar nomāktību palīdzēs cīnīties asinszāle – gan tēju, gan kapsulu veidā. Ir arī pieejami uztura bagātinātāji ar 5-HTP (5-hidroksitriptofāns) un acetil-L-karnitīnu – aminoskābēm, kas darbojas līdzīgi kā nopietni medikamenti.
Ja izjūtat ilgstošu nespēku, motivācijas trūkumu, miega traucējumus un nomāktību, jautājiet pēc padoma farmaceitam vai ārstam. Neatstājiet šos simptomus bez ievērības.