Tajā secināts, ka turīgās valstis var atkopties pēc pandēmijas ar rekordlieliem aizņēmumiem, kuriem ir ļoti zemas procentu likmes, savukārt nabadzīgākas valstis ir tērējušas miljardiem ASV dolāru lielas summas, lai apkalpotu savus parādus un tām ir lielākas aizņēmumu izmaksas, kas liedz līdzekļus izmantot izglītības un veselības aprūpes situācijas uzlabošanai, vides aizsardzībai un nevienlīdzības mazināšanai.
ANO dati liecina, ka 2019.gadā 812 miljoni cilvēku dzīvoja galējas nabadzības apstākļos, kas nozīmē, ka viņu iztikas līdzekļi nepārsniedza 1,90 ASV dolārus (1,75 eiro) dienā, savukārt 2021.gadā tādu cilvēku skaits pasaulē bija pieaudzis līdz 889 miljoniem.
Ziņojums sagatavots par finansējumu ANO attīstības plāna 2030.gadam mērķu sasniegšanai, kas ietver nabadzības izskaušanu, vienlīdzīgas izglītības kvalitātes un dzimumu līdztiesības nodrošināšanu.
ANO ģenerālsekretāra vietniece Amina Mohammeda preses konferencē otrdien sacīja, ka papildu tam kara Ukrainā dēļ šogad vēl 1,7 miljardiem cilvēku būs jāsaskaras ar pārtikas, enerģijas un minerālmēslojuma cenu pieaugumu.
Analītiķi prognozē, ka 20% attīstības valstīs iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju līdz 2023.gada beigām neatgriezīsies līmenī, kāds tas bija pirms 2019.gada. Šāda prognoze izteikta, pat neņemot vērā kara Ukrainā ietekmi.