Šajā spēles punktā vari savākt arī tikai skujas. Ja tomēr vēlies iegūt svaigu zaru, nogriez to ar grieznēm vai knaiblēm pēc iespējas tuvāk stumbram, lai nesabojātu koku.
Vienas no interesantākajām un fotogēniskākajām sēnēm aug uz kokiem, un tās sauc par piepēm. Kopumā Latvijā konstatētas ap 150 piepju sugu.
Iespējams, ka kādu no tām tu atradīsi, augot uz kāda koka!
Tāpat kā ābols no ābeles, arī čiekurs tālu no koka nekrīt, tāpēc čiekurus iespējams atrast blakus priedei vai eglei.
Pievērs uzmanību - egļu čiekuri ir iegareni, un priežu čiekuri ir diezgan apaļi. Šajā gadalaikā mežā var atrast arī ķekaros augošus alkšņu čiekurus. Tie izskatās pēc čiekuriem, bet patiesībā tādi nav, jo no botāniskā viedokļa īsti čiekuri aug tikai skuju kokiem, bet alksnis ir lapu koks.
Jaunus zāles stiebrus mežā iespējams atrast jebkurā gadalaikā, bet pavasarī to ir visvairāk - sāk dīgt podagras gārsa, lakši, nātres, pienenes un skābenes. Visus šos zaļos pavasara vēstnešus var lieliski izmantot ēdieniem.
No lakšiem var pagatavot gardu pesto, no nātrēm - vitamīnu biezzupu, bet jaunās pieneņu lapas var pievienot salātiem vai omletei. Vāc nātres ar cimdiem, lai nesadzeltu pirkstus!
Latvijā aug vairāk nekā 550 sūnu sugu. Sūnas nav jānostiprina augsnē, tāpēc tās var augt uz koku mizas un pat uz akmeņiem. Sūnām ir svarīga loma augsnes mitruma līmeņa uzturēšanā. Sūnas iegūst augšanai nepieciešamo ūdeni no lietus, rasas un miglas, un mitrās sūnas ir daudz spilgtākas un apjomīgākas nekā sausās sūnas.