Rodas iespaids, ka ĀM savā nostājā pārcenšas, jo nav jāmēģina ievērot visas atsevišķās normas attiecībā uz Krievijas propagandas objektu, ja šī valsts pašlaik veic kara noziegumus un genocīdu pret Ukrainas iedzīvotājiem, uzskata politiķis.
Dombrava norāda, ka TM būtu jāsagatavo likumprojekts vai valdības lēmums, uz kā pamata varētu īstenot demontāžu. Politiķis vērsa uzmanību, ka nedz līgumos, nedz kadastra sistēmā nav skaidri noteikts, kas ir piemineklis, - tas, piemēram, ļautu nojaukt 99% no tā, saglabājot vien kādu nelielu betona gabaliņu.
Vaicāts par iespēju pieminekli kaut kur pārvietot, NA frakcijas priekšsēdētāja vietnieks norādīja, ka pieminekļa betona konstrukcijas ir jānojauc, savukārt metāla skulptūras, piemēram, var piedāvāt aizsūtīšanai uz Krieviju.
Attiecībā uz termiņu, Dombrava uzskata, ka pēc lēmuma pieņemšanas pieminekli varot demontēt jau nākamajā dienā.
Kā ziņots, TM piedāvā četrus risinājumus, kā aizvākt padomju armijai veltīto pieminekli no Uzvaras parka Rīgā, Latvijas Radio pastāstīja TM parlamentārais sekretārs, tieslietu ministra Jāņa Bordāna (K) padomnieks Andris Vītols.
Pēc politiķu dotā uzdevuma piedāvāt risinājumus Uzvaras parkā esošā pieminekļa jautājumā TM pārstāvji secinājuši, ka sabiedrības lielākajai daļai šis piemineklis nav pieņemams, tas faktiski šķeļ sabiedrību un attiecīgi valstij esot pienākums rīkoties.
Pēc Vītola stāstītā, TM piedāvā četrus rīcības variantus. Pirmkārt, ministrija piedāvā pārbaudīt, vai Krievijas puse nav pārkāpusi savas saistības un apkopjot 110 Latvijas piemiņas vietas Krievijā. Ja Krievija tās nekopj un tātad neievēro vienošanos, tad tā varētu nebūt saistoša arī Latvijai, vērtē TM. Otrs risinājuma variants paredz izbeigt vienošanos, jo iestājies karš, kurā piedalās viena no līgumslēdzējpusēm - Krievija.