Otrā iesniegumā izteikta neizpratne, kāpēc sižetā divi Latvijas pilsoņi sarunājas krievu valodā par sabiedrības integrāciju. Vienlaikus iesniedzējs lūdz izvērtēt sižeta autora profesionālo darbību, ņemot vērā, ka viņa veidotajā sižetā no Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākuma salīdzinoši nesen jau tika konstatēts profesionālās ētikas pārkāpums.
LTV Ētikas komisija, uzklausot Kozinu un Ziņu dienesta vadītāju Ivetu Elksni, pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu, ka žurnālista darbībās nav konstatējams LTV Rīcības un ētikas kodeksa pārkāpums. Arī Satura vērtēšanas komisija sižetā būtiskus pārkāpumus nekonstatēja, vienlaikus atzīstot, ka pietrūka konteksta par personību, tās izvēli un lomu konkrētajos apstākļos. Komisija ierosināja arī pilnveidot interviju formātus, veidojot tos atbilstoši ziņu aktualitāšu blokam.
Kā secinājusi Rožukalne, LTV pamatoti konstatējusi, ka 19.marta sižetā būtu skaidrāk jādefinē intervijas mērķis, intervētās personas izvēle un ar šo personu saistītais konteksts un precīzāk jānorāda, ka virsrakstā minētais ir intervētās personas viedoklis. LTV Satura vērtēšanas komisija pamatoti iesaka pilnveidot intervijas formātu raidījumā "Panorāma", atzīst Rožukalne.
Ombuds atzinis, ka žurnālista un intervētās personas sarunāšanās krievu valodā nav vērtējama kā profesionālās ētikas pārkāpums, jo raidījumā nodrošināts sižeta tulkojums. Tomēr gadījumos, kad divu Latvijas pilsoņu saruna var radīt neizpratni par to, kāpēc intervija latviešu valodas kanālā notiek citā valodā, valodas lietojums būtu jāpaskaidro.
Rožukalne secinājusi, ka atbilstoši LTV Rīcības un ētikas kodeksam sižetā, kuru veido intervija ar Dubasu, pārkāpts kodeksa punkts, kas paredz nodalīt viedokļus no faktiem. Izvērtējot sižeta saturu un žurnālista personiskā viedokļa ietekmi uz tā rāmējumu, Rožukalne neatbalsta LTV Ētikas komisijas secinājumu, ka sižetā nav pārkāpti profesionālie principi, jo žurnālista personiskā viedokļa paušana nav skaidri nodalīta no sižetā minētajiem faktiem.